jak zorganizować zaręczyny
fot. pexels.com

Chcesz poprosić swoją ukochaną o rękę i nie wiesz, jak zorganizować zaręczyny? Nie zgaduj i sprawdź, jak przygotować się do oświadczyn krok po kroku.

Oświadczyny w filmach zdają się być lekkie, łatwe i przyjemne. Niestety rzeczywistość niejednokrotnie znacznie odbiega od scen, które możemy zobaczyć na kinowym ekranie. Aby zaręczyny były udane, trzeba się nieźle napocić. I choć to wyjątkowe wydarzenie w życiu pary to tak naprawdę jedna chwila, przygotowania do niego niekiedy mogą trwać całe miesiące. Brzmi przerażająco? Bez obaw. Nakreślając odpowiedni plan i stosując się do pewnych zasad, wszystko finalnie będzie dopięte na ostatni guzik.

oświadczyny
fot. pexels.com

Jak zorganizować zaręczyny? Poradnik krok po kroku

Miej na względzie jej osobowość

Kobiety różnią się między sobą i nie wszystkie lubią to samo. To, że dla niektórych liczą się oświadczyny w wielkim stylu nie oznacza, że wszystkie chciałyby mieć zaręczyny z pompą. Zanim zaczniemy działać i podejmiemy jakiekolwiek kroki, warto poznać oczekiwania i preferencje ukochanej. Wbrew pozorom, nie jest to trudne zadanie. Wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki rodzaj charakteru ma wybranka twojego serca. Jest skromna i spokojna? A może szalona i towarzyska? Lubi spędzać czas aktywnie i nie może wysiedzieć w domu? Czy też preferuje harmonijny tryb życia i ceni sobie przewidywalność? Odpowiadając sobie na te i tym podobne pytania, znajdujemy kluczowe dla całego przedsięwzięcia odpowiedzi. Będą one bazą pod dalsze działania.

Wybierz pierścionek

Nie ma nic złego w tym, że początkowo nie mamy pojęcia jak wybrać pierścionek zaręczynowy. Z reguły biżuteria jest wysoce indywidualną kwestią zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Nie każdemu podoba się to samo. Nic więc dziwnego, że tak trudno trafić w gust drugiej osoby. Jeśli nie kryjesz swoich zamiarów przed ukochaną, wyboru pierścionka dokonajcie wspólnie. Z reguły jednak planowane oświadczyny chcemy zachować w tajemnicy. To utrudnia zadanie, jednak nie sprawia, że jest ono niemożliwe do wykonania. Podpowiedzi dotyczące pierścionka możemy bardzo łatwo znaleźć. Wystarczy, że zwrócimy uwagę, jaki styl ma ukochana i w jakiego rodzaju biżuterii na co dzień się lubuje. Inny pierścionek zaręczynowy będzie odpowiedni dla lubiącej okazałe błyskotki kobiety, a jeszcze inny dla dziewczyny preferującej biżuteryjny minimalizm.

Wyznacz odpowiedni czas

Jeśli nie wiesz kiedy się oświadczyć pamiętaj, że staż związku tak naprawdę nie gra większej roli. Tutaj nie ma reguły. Ile par, tyle poglądów i żadna z odpowiedzi nie będzie tą jedyną właściwą. Kiedy oboje czujecie, że to jest to, nie ma co na siłę odkładać w czasie zaręczyn. Jeśli czujemy, że czas na oświadczyny, to nie ma na co czekać. Spontaniczność jednak nie jest tutaj wskazana. Dobrze jest wybrać odpowiedni, dogodny i najlepiej znaczący dla obu stron moment. Może być to rocznica związku, święta lub rocznica pierwszego spotkania. Pierścionek zaręczynowy od lat sprawdza się także jako idealny prezent na walentynki. Oczywiście poprosić o rękę ukochaną można przez cały rok, jednak wybierając specjalny dzień na oświadczyny, całe przedsięwzięcie zyska dodatkowe znaczenie i będzie bardziej romantyczne.

zaręczyny
fot. pexels.com

Znajdź najlepsze miejsce na oświadczyny

Mężczyźni, którzy znaleźli kobietę swojego życia i chcą wziąć z nią ślub, stoją przed nie lada wyzwaniem. Dlaczego? Otóż miejsce oświadczyn bardzo trudno wybrać. I choć możliwości jest naprawdę wiele, czasem pomysłów po prostu brak. Podpowiedzi możemy szukać w punkcie pierwszym, czyli tam, gdzie określaliśmy osobowość ukochanej. Jej charakter może nam dużo powiedzieć. Dzięki temu dowiemy się, czy lepsze będą oświadczyny w restauracji, zaręczyny w miejscu pierwszego spotkania, czy może lepiej poprosić ukochaną o rękę w zupełnie innych warunkach. Zanim wybierzesz idealne miejsce na oświadczyny pamiętaj, że jest to bardzo stresujące, emocjonujące i często niespodziewane dla kobiety wydarzenie. Zrób tak, jak czujesz, ale nie zapomnij o tym, aby twoja ukochana czuła się bezpiecznie i komfortowo.

Określ budżet

Mężczyźni dla wybranki swojego serca bez wątpienia zrobią wszystko. Tej jedynej wręcz chce się uchylić nieba bo oczywistym jest, że ona na to zasługuje. Nie należy jednak zapominać o sobie i swoich możliwościach finansowych. Planując idealne zaręczyny w wielkim stylu można się nieźle wykosztować. Ale czy naprawdę chcemy wydawać majątek? Jeśli tak, proszę bardzo. Jeżeli jednak nie możemy sobie pozwolić na duże wydatki, wówczas określmy zgodny z naszą sytuacją finansową budżet i się go trzymajmy. Wbrew pozorom, perfekcyjne oświadczyny nie muszą być drogie, a piękny pierścionek zaręczynowy nie musi kosztować majątku. Jeśli będziemy postępować mądrze i z rozmysłem, całe przedsięwzięcie z pewnością będzie udane i przede wszystkim nie rzuci się cieniem na stan konta mężczyzny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here