Przygotowani na trudne czasy

Pandemia i wojna w Ukrainie sprawiły, że większość z nas ma poczucie życia w trudnych czasach. To, na co kiedyś przygotowywali się przede wszystkim preppersi i miłośnicy survivalu, dziś dotyczy niemalże każdego. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację w kraju, ale i poza jego granicami, a także własne doświadczenia oraz bliższe czy dalsze wyprawy, szukamy produktów, w które warto się wyposażyć.

Koc termiczny – praktyczne akcesorium

Do jednych z najbardziej praktycznych akcesoriów należy koc termiczny, nazywany także folią termiczną bądź NRC. Dlaczego warto się wyposażyć w ten produkt?

Koc termiczny z jednej strony jest srebrny, z drugiej złoty. Okrycie ciała folią od strony srebrnej pozwala uchronić organizm przed wychłodzeniem. Zastosowanie zaś folii stroną złotą do ciała zabezpiecza przed przegrzaniem. To niewielkie akcesorium zajmuje minimum miejsca, jest lekkie, dlatego zmieści się w każdym plecaku, torbie, nerce czy bagażu podręcznym. Sprawdzi się podczas bliższych i dalszych wyjazdów, wypraw górskich bądź w nieznane, a także w egzotyczne regiony. Wbrew pozorom koc termiczny może się przydać w wielu sytuacjach, również tych najmniej oczekiwanych i niespodziewanych.

Zabezpieczenie przed wyziębieniem bądź przegrzaniem to szansa na zminimalizowanie ryzyka utraty zdrowia, a nawet życia. To niewielki wydatek, a jednak taki, który powinien znaleźć się na liście rzeczy niezbędnych, np. podczas wyjazdów. Folię termiczną znaleźć można na stronie https://karaluch.com.pl/

Żywność – nie tylko suchy prowiant na wycieczkę

Przywykliśmy do pakowania suchego prowiantu, gdy wybieramy się na wycieczkę bądź w długą trasę. O żywność warto jednak zadbać także teraz, kiedy to nastały trudne czasy, zmagamy się z coraz większymi niedoborami pewnych produktów, a do tego rosnącymi cenami. Zarówno pandemia, jak i wojna w Ukrainie uświadomiły nam również, że we własnym domu trzeba mieć zapas wody oraz żywności.

Co wybierać? Przede wszystkim produkty spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia, pozwalające na uzupełnienie kalorii, a do tego niewymagające w przygotowaniu. Praktycznym rozwiązaniem są również specjalnie przygotowane racje żywnościowe – można zdecydować się na pakunki, które pozwolą przetrwać kilka, kilkanaście dni, a nawet dłużej, bez robienia zakupów czy poszukiwania pożywienia.

Czysta woda do picia oraz mycia warzyw i owoców

Zasoby, takie jak woda, nie są nieograniczone, o czym przekonujemy się coraz częściej. Ponadto zdarzają się awarie wodociągów, a to tylko jedna z sytuacji, kiedy to może nam braknąć wody. Warto zatem zadbać o zapas wody, który pozwoli przetrwać przynajmniej kilkanaście dni. Ciekawym rozwiązaniem są również tabletki do uzdatniania wody – przydatne przede wszystkim podczas wypraw, wycieczek i dalszych wyjazdów. Dzięki nim można pozyskać wodę z dowolnego zbiornika i oczyścić ją, aby nadawała się do picia czy mycia warzyw i owoców.

Nie tylko miłośnicy survivalu i preppersi przygotowują się na trudne czasy. Skorzystajmy z niedrogich i praktycznych rozwiązań, dzięki którym w sytuacjach awaryjnych będziemy w stanie przetrwać, zadbać o siebie i bliskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here