Zimowe szaleństwo

Okres zimowy powinien kojarzyć się ze świetną zabawą na śniegu, zimowymi sportami, lepieniem bałwana i oczywiście jazdą na sankach. Jednak polska zima często nas nie rozpieszcza. Za oknem częściej pada deszcz niż biały puch, a to nie sprzyja zabawom na dworze. Co zatem zrobić, gdy dzieciaki spędzają mnóstwo czasu w domu? Przedstawiamy dwie ciekawe propozycje na zabawy, które warto wypróbować nie tylko w ferie zimowe.

Wasza własna zimowa wioska

Jeśli Wasze dzieci tęsknią za śniegiem, ale na próżno szukać go w waszej miejscowości, spróbujcie zbudować małą makietę wioski lub miasteczka pokrytego śniegiem. Do tego celu wykorzystajcie niewielkie tekturowe pudełka, rolki po ręcznikach papierowych, kolorowy papier samoprzylepny, plastelinę lub co tylko wpadnie Wam do głowy.

Z tekturowych opakowań stwórzcie budynki i ozdóbcie je wybranymi przez siebie materiałami. Do wykonania drzew i roślinności wykorzystajcie wykałaczki i arkusze pianki dekoracyjnej. Na podkładce będącej waszym placem budowy, nie zapomnijcie umieścić dróżek oraz ulic, a z foli aluminiowej wykonajcie zamarznięte jezioro. Pozostaje jeden ważny szczegół, czyli śnieg. Do tego świetnie sprawdzi się produkt od firmy Tuban, który znajdziecie tutaj. Ten sztuczny śnieg do złudzenia przypomina biały puch, z tą różnicą, że nigdy się nie topi. Dlatego Wasza makieta będzie mogła stać nawet obok grzejnika. W zestawie do wykonania sztucznego śniegu znajdziecie proszek, który należy wsypać do załączonego opakowania i dodać do niego odrobinę wody. Całość po chwili się w śniegową masę, którą możecie położyć na ulicach, trawnikach i dachach Waszego kartonowego miasteczka. Będzie to świetna dekoracja, którą warto wykonać z rodzeństwem lub kolegami.

Więcej pomysłów na zabawy integracyjne dla najmłodszych, znajdziesz na stronie https://tuban.pl/zabawy-integracyjne-dla-przedszkolakow-lista-super-pomyslow/.

Samodzielnie wykonane żelowe figurki – idealne do zabawy i dekoracji pokoju

Jeśli Wasze dziecko uwielbia DIY, to koniecznie wypróbujcie kreatywne zestawy Tubi Jelly marki Tuban. Dzięki nim stworzycie niesamowite żelowe figurki, które później możecie umieścić w kulistym akwarium, tworząc niezwykłą dekorację dziecięcego pokoju. Jak to działa? Zestawy są dostępne w różnych wariantach tematycznych, więc z pewnością uda się Wam dopasować szablony do zainteresowań Waszego malucha. Do wyboru są m.in. zestawy z piratami, potworkami, syrenkami, jednorożcami, literkami, słodyczami, czy zwierzątkami.

Kiedy już wybierzecie swój wymarzony zestaw, możecie rozpoczynać zabawę. Wybierzcie szablon i zacznijcie malowanie przy pomocy żelowego płynu w wybranym kolorze, zaczynając od konturów, a następnie wypełniając całość. Teraz, by masa stężała, trzeba całość zanurzyć w aktywatorze rozpuszczonym w wodzie. Należy delikatnie poruszać folijką, a po paru minutach utrwalony kształt z łatwością od niej odjedzie. Teraz wystarczy przepłukać figurkę czystą wodą i Wasza własnoręcznie wykonana żelowa postać jest gotowa do zabawy. Kiedy już Wasza kolekcja figurek nieco się powiększy, warto je odpowiednio wyeksponować. To tego celu wykorzystajcie akwarium i żelowe kryształki. Umieśćcie je w wodzie, aby napęczniały. Włóżcie je do kuli razem z żelowymi figurami, aby stworzyć bajkowe własnoręcznie zrobione akwarium, z którego Wasze dziecko może być dumne!

A jeśli poszukujesz więcej inspiracji na idealny prezent dla Twojej pociechy, wejdź na https://tuban.pl/prezent-urodzinowy-dla-8-latka-inspiracje-na-niespodzianke/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here