sprzęt do ćwiczeń w domu
fot. pixabay.com

Choć sprzęt do ćwiczeń w domu nie jest konieczny, ale bez niego trudno o skuteczny trening. Nie czekaj i zobacz, jakie akcesoria fitness warto mieć.

Kiedy idziemy na siłownię potrzebny jest nam tylko wygodny strój sportowy, butelka wody i własny ręcznik. Jednak kiedy decydujemy się na domowy trening, warto zainwestować we własne akcesoria do ćwiczeń. Dlaczego?

Sprzęt do ćwiczeń – dlaczego warto w niego zainwestować?

Więcej możliwości

Owszem, ćwiczenia cardio bez sprzętu w domu są możliwe i dla początkujących okazują się być wręcz wskazane. Niestety zwykły trening cardio choć początkowo przynosi widoczne efekty, z czasem na drodze do uzyskania wymarzonej sylwetki okazuje się być niewystarczający. Mając sprzęt do ćwiczeń i akcesoria fitness, możemy nie tylko urozmaicić nasz trening o nowe ćwiczenia i dodatkowe elementy, lecz także znacznie skrócić naszą drogę do celu.

Lepsze efekty

Ćwiczenia z masą własną są bardzo popularne, a ich efekty niejedną osobę potrafią miło zaskoczyć. Jednak trening z masą własnego ciała jest skuteczny tylko do czasu. Nic więc dziwnego, że osoby, które na tego rodzaju ćwiczeniach poprzestały, po kilku miesiącach przestają widzieć postępy. Dzieje się tak dlatego, że rozbudowanie masy mięśniowej i widoczne wzmocnienie danych partii mięśni chcąc nie chcąc wymaga większego wysiłku. I w tym momencie przychodzi nam z pomocą sprzęt do ćwiczeń w domu.

akcesoria fitness
fot. pixabay.com

Akcesoria fitness, które na początek warto mieć

Osoby początkujące i takie, których celem nie jest kulturystyczna sylwetka bez problemu znajdą tanie akcesoria fitness w sklepie Internetowym lub stacjonarnym. Co więcej, nie musimy się obawiać że podstawowy sprzęt do ćwiczeń w domu uszczupli nasz portfel. Akcesoria fitness są tanie i na początek nie trzeba ich wiele. Wystarczą nam:

Mata do ćwiczeń

Choć według niektórych mata do ćwiczeń nie jest konieczna, trenerzy personalni zdecydowanie zalecają jej zakup. Dlaczego? Dzięki niej nasze ćwiczenia w domu będą po prostu wygodne i bezpieczne. Dobra mata treningowa zapobiega poślizgowi w czasie wykonywania niektórych ćwiczeń. Jest przydatna także w momencie, w którym nasze kolana, łokcie lub biodra mają kontakt z podłożem. Bez niej moglibyśmy nabawić się siniaków, a jeśli nie, to z pewnością czulibyśmy niemały dyskomfort. Idealnie nadaje się także na rozciąganie po treningu, które to często wymaga od nas położenia się na podłodze.

Gumy oporowe

Gumy oporowe są znane także jako taśmy fitness, gumy gimnastyczne, czy po prostu gumy fitness. Te niepozorne akcesoria do ćwiczeń w domu robią naprawdę dobrą robotę, a do tego są bardzo praktyczne. Taśmy fitness ułatwią nam nie tylko rozciąganie przed treningiem, lecz także skutecznie pomagają we wzmocnieniu wielu partii mięśni. Z ich użyciem nawet pozornie łatwy trening może dać nam niezły wycisk. Obecnie na rynku dostępne są gumy gimnastyczne w wielu różnych wariantach. Ich długość, grubość czy stopień oporu dobieramy względem ich przeznaczenia.

Hantle

Jeśli trening z masą własną nas nie zadowala, w widocznie zwiększona masa mięśniowa jest czymś, na czym nam zależy – hantle do ćwiczeń przyjdą nam z pomocą. Obecnie do wyboru mamy różnego rodzaju hantle treningowe. Trening cardio można urozmaicić o małe hantelki fitness. Zaś jeśli chcemy uzyskać lepsze efekty, warto sięgnąć po coś większego i cięższego. Jednak przed ich wyborem należy zastanowić się, jaki kształt hantli i materiał, z którego został wykonane będzie nam odpowiadał.

domowa siłownia
fot. pixabay.com

Sprzęt do ćwiczeń dla zaawansowanych

Kiedy zwykły trening i podstawowe akcesoria przestają nam wystarczać, pora sięgnąć po nieco droższy, lecz skuteczniejszy sprzęt do ćwiczeń. Idealnie sprawdzą się:

Drążek

Obecnie na rynku dostępne są zarówno tanie drążki rozporowe do podciągania, jak i nieco droższe lecz dające większą pewność i możliwości drążki do przymocowania na ścianę. Te drugie często są wyposażone w dodatkowe uchwyty, dzięki którym mamy możliwość poszarzenia swojego chwytu w czasie podciągania lub całkowitą zmianę położenia rąk. Ceny drążków gimnastycznych wahają się od 50 do 500 zł.

Ławeczka treningowa

Kompleksowy trening ciała bez ławeczki jest możliwy. Jednak ławeczka treningowa zwiększa owego treningu skuteczność, daje nam więcej możliwości i zapewnia nam komfort w czasie wykonywania ćwiczeń. Standardowa ławka do treningu to koszt około 200 zł. Nieco rozbudowane jej wersje, czyli takie, które posiadają np. stojak na sztangę, uchwyty, regulowane oparcie czy modlitewnik kosztują nieco więcej (bo od około 250-300 zł wzwyż), to warto pamiętać, że jest to inwestycja na lata.

Bieżnia domowa

Choć zdawałoby się, że jest inaczej, bieganie w plenerze nie jest dla wszystkich. Nie wszyscy mają czas, chęć czy nawet możliwości by pobiegać na świeżym powietrzu. Zresztą pogoda nie zawsze nam to zadanie ułatwia. Dobrym rozwiązaniem tego problemu okazuje się bieżnia domowa. Tutaj zakres cenowy także jest duży bowiem wszystko zależy od ilości funkcji. Mała bieżnia elektryczna do schowania pod łóżko będzie kilkukrotnie tańsza niż okazała bieżnia treningowa z wieloma funkcjami dla zaawansowanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here