jak oszczędzić na AC dla starego samochodu
fot. pexels.com

Ubezpieczenie AC dla starego samochodu może dać nam po kieszeni. Chcesz tego uniknąć? Sprawdź, jak zaoszczędzić na autocasco dla starego auta.

Właściciele samochodów, czy tego chcą czy nie, muszą kupić ubezpieczenie OC dla swojego auta. Nie ma tutaj znaczenia, czy pojazd jest sprawny i pozostaje w ciągłej eksploatacji czy od dawna stoi zepsuty i jest nieużywany. Inaczej rzecz ma się z AC. Autocasco to dobrowolna polisa ubezpieczeniowa, której posiadanie nie jest konieczne. Mimo iż AC samochodu nie jest obowiązkowe, ich posiadacze coraz częściej i chętniej się na takie ubezpieczenie auta decydują. Dlaczego?

tanie autocasto dla starego samochodu
fot. pexels.com

Dlaczego warto mieć AC?

W przypadku nowych samochodów koszty AC są o wiele mniejsze niż wówczas, kiedy chcemy kupić autocasco dla starego samochodu. Nic więc dziwnego, że właściciele nowych modeli sięgają po AC bez żadnego oporu, a posiadacze starszych pojazdów z reguły dobrowolne polisy ubezpieczeniowe omijają szerokim łukiem. Czy ci pierwsi wyrzucają pieniądze w błoto a drudzy je oszczędzają? Z pewnością nie. Dlaczego? Otóż autocasco zabezpiecza nas przed skutkami zdarzeń takich jak: kradzież samochodu, zniszczenie auta w wyniku działania sił przyrody oraz uszkodzenia pojazdu przez osoby trzecie. Warto pamiętać także o tym, że w razie kolizji lub wypadku, OC pokrywa tylko koszty naprawy samochodu poszkodowanego. Z kolei AC zabezpiecza auto sprawcy, jeśli oczywiście ono także zostało narażone na szwank.

Jak widać, ta dobrowolna polisa ubezpieczeniowa niesie za sobą wiele korzyści. Niestety wysokość AC zależy od wielu czynników i nie wszyscy mogą mieć autocasco w korzystnej cenie. Czy oznacza to, że posiadacze starych aut muszą płacić krocie albo mogą o autocasco zapomnieć? Niekoniecznie. Istnieją pewne sposoby, dzięki którym można zaoszczędzić na AC dla starego samochodu. Sprawdź, jak to zrobić.

czy warto autocasco dla starego auta
fot. pexels.com

Jak zaoszczędzić na AC dla starego samochodu?

Zakres ubezpieczenia AC wybierz mądrze

Przemyśl, czy ubezpieczanie się od wszystkich możliwych zdarzeń i okoliczności w ogóle jest ci potrzebne. W przypadku znacznej części kierowców, odpowiedź będzie brzmiała nie. Dlatego zastanów się, na jakie zdarzenia najbardziej jest narażony twój samochód, a które są najmniej prawdopodobne. Określ także swoje oczekiwania. Czy godzisz się na dokładanie pieniędzy za poniesione szkody z własnej kieszeni? Czy może oczekujesz, że wszystkie naprawy zostaną pokryte z polisy, a ty nie będziesz musiał sięgać do portfela? To bardzo ważne kwestie, które bez wątpienia trzeba dobrze przemyśleć. W końcu to od nich zależy wysokość składki ubezpieczeniowej i finalnie to, czy autocasco przyniesie nam realne korzyści, czy niepotrzebne straty.

Nie bierz pierwszego lepszego AC starego samochodu

Właściciele starych aut doskonale wiedzą, jak trudno znaleźć autocasco dla starego samochodu w korzystnej cenie. Wiedząc, że towarzystwa ubezpieczeniowe niechętnie obejmują tego rodzaju polisą wyeksploatowane pojazdy, bardzo łatwo o próby zadowolenia się byle czym. To błąd! To, że masz stary samochód nie oznacza, że musisz decydować się na drogie i niekorzystne AC. W dzisiejszych czasach możliwości jest naprawdę wiele. Czasem wystarczy tylko dobrze poszukać. Może ci w tym pomóc na przykład Internetowa porównywarka ubezpieczeń samochodowych. Jeśli nie chcesz kupować polisy przez Internet, znajdź w swojej okolicy towarzystwa ubezpieczeniowe i sprawdź, czy mają oni do zaoferowania korzystne ubezpieczenie dla Twojego auta. Nie ograniczaj się tylko do jednego miejsca, przebieraj w ofertach i wybierz najkorzystniejszą z nich.

Sprawdź czy AC da ci korzyść

Bez względu na liczne korzyści posiadania AC, realia są takie, że nie wszystkim ta inwestycja będzie się opłacać. Niekiedy bywa tak, że wartość starego samochodu jest tak niska, iż autocasco po prostu będzie dla jego właściciela stratą pieniędzy. Dlatego zanim wydasz pieniądze postaraj się oszacować, czy posiadanie AC w ogóle może przynieść ci w przyszłości jakiekolwiek zysk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here