samochód do ślubu
fot. pexels.com

Wasz wielki dzień zbliża się wielkimi krokami i trzeba wybrać transport do kościoła? Nie czekaj i sprawdź, czy warto wynająć samochód do ślubu i jak go udekorować.

Samochód do ślubu to dyskusyjny temat. Jedni twierdzą, że do ślubu można pojechać zwykłym autem. Inni z kolei uważają, że samochód do ślubu nie może być dziełem przypadku i do tego powinien być odpowiednio udekorowany bo bez tego to wstyd. Kto ma rację?

Auto na ślub – obowiązek czy zbędna fanaberia?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Nie ulega wątpliwości, że ten dzień wymaga odpowiedniej celebracji. Szkopuł w tym, że celebrowanie dnia ślubu dla każdego będzie oznaczało coś innego. Dla jednych liczy się sam fakt zawarcia związku małżeńskiego, dla innych ważne jest również huczne wesele. Jeszcze inni z kolei przywiązują wagę do każdego szczegółu i nie godzą się na jakiekolwiek połowiczne rozwiązania. Jak widać, nie ma tutaj jednej prawidłowej odpowiedzi. Decydującym czynnikiem okazują się być zaś upodobania Młodych i ich.. budżet.

auto na ślub
fot. pexels.com

Samochód do ślubu – wynająć czy nie?

Samochód do ślubu można wynająć, można też pożyczyć fajne auto od znajomego. Co wybrać? Wszystko zależy od naszych preferencji i możliwości finansowych. W dzisiejszych czasach bez problemu można znaleźć firmy oferujące wynajem samochodów ślubnych. Ceny są zróżnicowane i finalne koszty wynajmu auta tak naprawdę zależą od danej firmy oraz rodzaju auta, na jakie się zdecydujemy. Warto także pamiętać o tym, że wypożyczalnie samochodów ślubnych często oferują auta solo, lub z dekoracjami. Oczywiście za udekorowane auto trzeba będzie zapłacić więcej. Jeśli mamy na to ochotę i budżet na taki luksus pozwala, nic nie stoi nam na przeszkodzie by się na wynajem zdecydować. Jeżeli natomiast stan portfela nie pozwala nam na takie wydatki, pojazd możemy pożyczyć od kogoś z rodziny lub bliskich znajomych. Dekoracje też będziemy musieli załatwić na własną rękę.

Jaki samochód do ślubu?

Jeśli już zdecydowaliśmy, że auto, którym pojedziemy do ślubu nie będzie przypadkowe, trzeba wybrać odpowiedni model. Możliwości jest naprawdę wiele. Wybór jednak powinien być kierowany stylem, w jakim organizujemy wesele. Inne auto wybiorą osoby organizujące ślub i wesele w stylu retro, a inny ci, którzy zdecydowali się na uroczystość w stylu glamour. Jedno jest pewne, elementy układanki muszą do siebie pasować.

wynajem samochodów ślubnych
fot. pexels.com

Jakie dekoracje ślubne wybrać?

Dekorowanie samochodu ślubnego to wcale nie taka prosta sprawa. Poza tym, że ma być ładnie, musi być też solidnie. Nie raz zdarzyło się, że piękne dekoracje ślubne auta nie utrzymały się do pierwszego zakrętu. Po prostu zwiał je wiatr. Jeśli więc wszystko chcemy zrobić samodzielnie, musimy się troszkę natrudzić. Dekoracje powinny być solidne i przeznaczone tylko na auto. Takie znajdziemy w sklepach z akcesoriami ślubnymi. Będą one wyposażone w odpowiednie mocowania, dzięki którym w czasie jazdy się nie odczepią.

Jeśli chcemy mieć pewność, że wszystko będzie do siebie pasowało i udekorowany samochód do ślubu będzie wyglądał idealnie, poradźmy się eksperta. Tutaj warto sięgnąć porady florysty. To właśnie on pomoże nam dobrać kwiaty, wstążki i kokardy w taki sposób, aby pasowały one do oprawy uroczystości. Co więcej, takiemu floryście lub innej specjalnej firmie możemy dekorowanie samochodu ślubnego po prostu zlecić. Oczywiście wiążą się z tym pewne koszty, jednak dzięki temu zyskamy pewność, że wszystko będzie tak, jak powinno.

Ile kosztuje wynajem samochodu na ślub?

Koszty wynajmu samochodu do ślubu są naprawdę różne. Zależą one od okolicy, na terenie której działa firma, od rodzaju samochodu, a także czasu, na jaki chcemy go wynająć. Auto można pożyczyć na godziny, lub dni. Standardowe ceny zaczynają się od około 200 zł za godzinę wynajmu wzwyż. Cena za dzień zaczyna się od kilkuset złotych, na ponad tysiącu złotych kończąc. Wynająć auto można z kierowcą lub bez niego. Pamiętajmy, że za ozdoby ślubne trzeba będzie dodatkowo zapłacić. Do ślubu nie trzeba jechać tylko samochodem, wciąż dużą popularnością cieszą się dorożki i karety. Jednak ta opcja to już o wiele większy wydatek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here