akcesoria fitness
fot. pexels.com

Treningi w domu w ostatnim czasie zyskały na popularności. Nie czekaj i dowiedz się, jakie akcesoria fitness i sprzęt do 100, 200 i 500 zł warto mieć.

Każdy kto decyduje się na ćwiczenia w domu powinien zainwestować chociażby w podstawowe akcesoria fitness czy sprzęt do ćwiczeń. To właśnie dzięki nim trening jest urozmaicony, a efekty stają się szybko widoczne.

Dlaczego warto ćwiczyć w domu?

Deficyt czasu, brak możliwości, warunki pogodowe czy inne, nie zawsze zależne od nas okoliczności sprawiają, że często nie możemy pozwolić sobie na trening w plenerze czy wizytę na siłowni. Na szczęście ćwiczenie w domowym zaciszu może nam to wynagrodzić. Wbrew pozorom, ten rodzaj aktywności może przynieść szybkie i często mile zaskakujące nas efekty.

akcesoria fitness
fot. pexels.com

Ćwiczenia w domu – kiedy efekty?

Wbrew obiegowej opinii, na efekty ćwiczeń w domu nie trzeba długo czekać. Pierwsze z nich mogą pojawić się już po około 14 dniach regularnego treningu! Oczywiście wszystko to przy wsparciu odpowiedniej diety oraz czasu i intensywności wykonywanych ćwiczeń. Z kolei  bardziej widoczne i już dość satysfakcjonujące nas rezultaty można osiągnąć po dwóch miesiącach regularnych treningów.

Co można ćwiczyć w domu?

Choć mogłoby się zdawać, że jest inaczej, aktywność fizyczna w domu daje nam naprawdę całą masę możliwości. Do wyboru mamy:

  • Trening siłowy rozbudowujący mięśnie.
  • Trening fitness mający na celu spalenie nadmiaru tłuszczu w organizmie i wymodelowanie sylwetki.
  • Tradycyjny trening cardio, dzięki któremu przede wszystkim zwiększamy swoją wytrzymałość.
  • Trening funkcjonalny, którego zadaniem jest wzmocnienie naszych mięśni i poprawa kondycji.

Po co komu akcesoria fitness?

Jasne jest, że trening bez sprzętu może przynieść nam pożądane rezultaty, a akcesoria fitness to żaden wymóg. Jednak warto mieć na uwadze, że bez tych elementów droga do wymarzonej sylwetki będzie nieco dłuższa, a jej osiągnięcie bardziej żmudne i czasochłonne. Jeśli chcemy mieć szybkie efekty ćwiczeń w domu, warto nieco zainwestować w sprzęt treningowy.

Akcesoria fitness do 100 zł

Osoby początkujące i takie, które nie chcą za dużo inwestować w domowe treningi, z pewnością ucieszy fakt, że na rynku można znaleźć tanie akcesoria fitness. Do 100 zł spokojnie można znaleźć rzeczy takie jak: maty do ćwiczeń, gumy oporowe, taśmy fitness, skakanki treningowe, pas neoprenowy do ćwiczeń, odchudzające hula hop, małe hantelki fitness, zwykłe hantle treningowe, kółko do ćwiczeń mięśni brzucha, piłki gimnastyczne, drążki rozporowe do podciągania czy obciążniki na ręce lub kostki. Jak widać, możliwości za 100 zł mamy naprawdę wiele.

Sprzęt do ćwiczeń do 200 zł

Mając do dyspozycji 200 zł, możemy przede wszystkim zainwestować w gotowe zestawy do ćwiczeń. Najpopularniejsze z nich to maty treningowe w zestawie z handelkami i gumami oporowymi. Jednak to nie jedyna możliwość. W tej cenie znajdziemy także steppery do ćwiczeń, pasy treningowe crossfit do samodzielnego montażu, steppery do cardio, prosty rowerek treningowy, materace gimnastyczne, kamizelki z obciążeniem, zestaw hantli regulowanych, ławeczki treningowe, bardziej rozbudowany niż ten standardowy drążek do pociągania, a nawet trampoliny fitness.

Sprzęt do ćwiczeń do 500 zł

W tej cenie na rynku dostępne są sprzęty do ćwiczeń takie jak: multifunkcyjna ławka treningowa, steppery skrętne z kolumną, dobry rower treningowy, porządny trenażer czyli inaczej wzmacniacz całego ciała, wielofunkcyjny drążek gimnastyczny do przymocowania na ścianę czy nawet poręcz stacjonarna do ćwiczeń.

sprzęt fitness
sztanga z obciążeniem

Trening w domu – o czym należy pamiętać

Jak widać, bez względu na to czy mamy do dyspozycji 100 czy 500 zł, z pewnością jest w czym wybierać. Pokaźny asortyment, którym mogą dziś poszczycić się liczne sklepy ze sprzętem do ćwiczeń i akcesoriami fitness wręcz zachęca do tego, aby już dziś zacząć swoją przygodę ze sportem lub po prostu w końcu wprowadzić ją na wyższy poziom.

Zanim jednak zaczniemy ćwiczenia i sięgniemy po nowe akcesoria do treningu, warto nauczyć się korzystać z nich mądrze i zgodnie z przeznaczeniem. Jeśli, na przykład, nie wiemy jak ćwiczyć z gumami oporowymi, jakie ćwiczenia można wykonywać z obciążnikami na kostki a jakich się nie zaleca– warto się tego dowiedzieć, nim nabawimy się poważnej kontuzji. Na szczęście w dzisiejszych czasach niemal wszystkie niezbędne informacje znajdziemy w Internecie.

Nie warto jednak sięgać po pierwsze lepsze porady od nieposiadających odpowiednich kompetencji osób. Najlepiej skorzystać z wiedzy, jaką za darmo dzielą się certyfikowani trenerzy sportowi. W Internecie z pewnością znajdziemy liczne videoporadniki, z których dowiemy się, jak prawidłowo wykonać poszczególne ćwiczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here