Kobieta

Kobiecy orgazm to jeden z tych tematów, które niemal wszystkich fascynują, a jednak wiele osób boi się o nich mówić. Jednak odrobina wiedzy o szczytowaniu może znacząco poprawić jakość życia seksualnego. Jesteś kobietą i chcesz mieć większą świadomość reakcji swojego ciała? A może jesteś mężczyzną myślącym o przyjemności partnerki? Poznaj sekrety kobiecego orgazmu, który jest pełen niespodzianek.

Kobieta potrzebuje więcej czasu na osiągnięcie orgazmu

Wiele pań martwi się brakiem orgazmu podczas stosunku z partnerem. Czasami jednak wystarczyłoby poczekać nieco dłużej, żeby osiągnąć szczyt rozkoszy. Okazuje się, że mężczyzna do orgazmu średnio potrzebuje znacznie krótszej penetracji niż kobieta. Zatem zamiast przejmować się brakiem szczytowania, lepiej zaopatrzyć się w stymulator punktu G i poprosić partnera o doprowadzenie do orgazmu. Niezwykle istotna jest ponadto gra wstępna, do której również można wykorzystać gadżety erotyczne.

Szczytowanie u kobiet trwa dłużej niż u mężczyzn

Choć panie potrzebują więcej czasu na osiągnięcie orgazmu, to przyjemne doznania trwają u nich dłużej. Męski orgazm trwa przeciętnie od 5 do 10 sekund. Z kolei kobiece szczytowanie często oznacza od 6 do nawet 20 sekund rozkoszy. Możliwy jest też znacznie dłuższy orgazm, co jest oczywiście dość indywidualną kwestią. Co więcej, spora część kobiet może w krótkim odstępie czasu po raz kolejny osiągnąć orgazm.

Orgazm może łagodzić bóle menstruacyjne

Podczas seksu w ludzkim organizmie wytwarzane są endorfiny, które są uważane za hormony szczęścia. Ich ważną funkcją jest zmniejszanie odczuwania bólu, co może być kluczowe dla pań zmagających się z dyskomfortem podczas miesiączki. Najwięcej endorfin jest uwalnianych właśnie podczas orgazmu. Dodatkowo dochodzi do skurczów i rozluźniania się mięśni macicy, co również może złagodzić bóle menstruacyjne. Warto zatem przekonać się do tego, żeby podczas miesiączki spróbować seksu bądź masturbacji z gadżetami ze sklepu online Amore Store.

Kobiecy orgazm ma cztery fazy

Pod tym względem nie ma różnic między kobietami i mężczyznami. U obu płci orgazm jest podzielony na cztery etapy, które ze względu na anatomię mają nieco inne objawy. Pierwszą fazą jest podniecenie, podczas którego m.in. zwiększa się tętno, twardnieją sutki, nabrzmiewa łechtaczka i pojawia się płyn lubrykacyjny. W fazie plateau, czyli uniesienia, odczucie się nasilają. Następnym etapem jest orgazm, podczas którego dochodzi do skurczów pochwy. Ostatnia jest faza odprężenia, czyli powrotu do normalnego stanu. Może też pojawić się uczucie senności i potrzeby bliskości.

Orgazm można osiągnąć nie tylko dzięki penetracji

Pierwszym skojarzeniem z seksem zazwyczaj jest penetracja. Sposób na osiągnięcie orgazmu jest jednak znacznie więcej, zwłaszcza że strefy erogenne u kobiet zajmują kilkanaście procent ciała, a u mężczyzn zaledwie kilka. Co więcej, stymulacja łechtaczki częściej kończy się szczytowaniem niż penetracja. Dodatkowo u niektórych pań orgazm pojawia się w wyniku stymulacji piersi. Warto jednak pamiętać, że mapa stref erogennych to bardzo indywidualna kwestia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here