Praca przedstawiciel handlowy Bydgoszcz

Codziennie wiele osób poszukuje nowej pracy. Do swoich poszukiwań wykorzystują one Internet oraz prasę lokalną. Wśród ofert pracy zamieszczanych na różnych stronach internetowych znaleźć można ofertę pracy jako przedstawiciel handlowy.

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie na czym polega praca jako przedstawiciel handlowy. Osoba na tym stanowisku odpowiedzialna jest za pozyskiwanie i obsługę klientów firmy w której jest zatrudniona. Do jej zadań należy budowanie dystrybucji oraz osiąganie zakładanych przychodów a także monitorowanie konkurencji. Powinna ona dbać o dobry wizerunek firmy i jak najwyższy standard obsługi klienta.

Wykształcenie i umiejętności przedstawiciela handlowego

Przedstawiciel handlowy powinien mieć wykształcenie minimum średnie. Natomiast mile widziane jest wykształcenie wyższe. Wprawdzie nie określa się jakie kierunki studiów powinien ukończyć przyszły przedstawiciel handlowy, jednak dobrze widziane jest ukończenie przez niego marketingu, psychologii oraz zarządzania. Natomiast posiadanie wykształcenia kierunkowego wymagane jest w ofertach pracy na stanowisko doradcy technicznego i handlowego w zakresie budownictwa czy farmacji.

Przyszły przedstawiciel handlowy musi dobrze obsługiwać komputer i posiadać prawo jazdy kategorii B oraz znać język angielski. W zależności od oferty pracy ważne jest także doświadczenie w handlu oraz znajomość technik sprzedaży. Przedstawiciel handlowy powinien cechować się umiejętnościami interpersonalnymi i negocjacyjnymi oraz odpornością na stres. Miejscem jego pracy jest nie tylko biuro, ponieważ będzie on musiał spotykać się z klientami w terenie i dobrze radzić sobie z nienormowanym czasem pracy.

Ważnym zadaniem przedstawiciela handlowego jest budowanie pozytywnych relacji z kontrahentami. Powinien on także umiejętnie prowadzić działalność okołosprzedażową, a więc na przykład zająć się wdrażaniem różnego rodzaju potrzebnych rozwiązań w firmie kontrahenta. Dlatego duże znaczenie w pracy przedstawiciela handlowego odgrywa posiadanie szerokiej wiedzy na temat rynku w którym pracuje. Niekiedy taką wiedzę będzie on poszerzał nie tylko poprzez wykorzystanie rozmów z kontrahentami. Pomoże mu także umiejętne surfowanie po Internecie. Natomiast zarobki na stanowisku przedstawiciela handlowego uzależnione są od wyników jego pracy, a także od regionu w którym pracuje oraz od branży, w której działa firma. Warto zauważyć, że przedstawiciel handlowy może być zatrudniony między innymi w branży spożywczej, budowlanej czy samochodowej.

Praca jako przedstawiciel handlowy w Bydgoszczy

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie w jaki sposób można poszukiwać pracy w zawodzie przedstawiciela handlowego. Obecnie większość ofert pracy zamieszczanych jest w Internecie. Wystarczy więc wpisać odpowiednie hasło w wyszukiwarkę internetową aby móc dowiedzieć się gdzie poszukiwany jest przedstawiciel handlowy. Praca przedstawiciel handlowy Bydgoszcz jest ofertą skierowaną do osób, które mogą pracować na terenie tego miasta oraz w jego okolicach. Osoby aplikujące na to stanowisko powinny przygotować CV i dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej. Po przyjęciu do pracy będą mogły podpisać umowę o pracę, umowę zlecenie czy umowę agencyjną lub b2b. Powinny być otwarte na udział w różnych szkoleniach. Wielu przyszłych pracodawców deklaruje, że w ich firmach przedstawiciel handlowy może zarobić nawet pięć tysięcy w pierwszym miesiącu pracy. W kolejnych miesiącach zarobki powinny piąć się w górę. Wydaje się więc, że warto poszukiwać pracy na stanowisku przedstawiciela handlowego jeżeli tylko posiada się odpowiednie predyspozycje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here