Samodzielne strzyżenie włosów
fot. pexels.com

W ostatnich miesiącach mężczyźni przekonali się, że samodzielne strzyżenie włosów to umiejętność, którą warto opanować. Sprawdź, jak zrobić to dobrze.

Problemy z dostaniem się do fryzjera istnieją od zawsze. Dobrzy fryzjerzy zapisują swoich klientów ze średnio kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Co więcej, sytuacja panująca od pewnego czasu na świecie sprawiła, że dostąp do salonów fryzjerskich był ograniczony. Kto więc umiał, strzygł swoje włosy samodzielnie. Niestety nie wszyscy posiadają tą umiejętność. Ci, których samodzielne strzyżenie włosów przerosło, musieli ogolić się na łyso lub poczekać na otwarcie salonów fryzjerskich. Fakt faktem, pod względem dbałości o swój wygląd nie był to dobry czas dla nikogo.

Jeśli chcemy w przyszłości uniknąć tego typu problemów, a także oszczędzić pieniądze i swój cenny czas, warto dowiedzieć się jak samodzielnie strzyc włosy i nie musieć czekać na termin u fryzjera.

jak zamemu ostrzyc włosy
fot. pexels.com

Samodzielne strzyżenie włosów – zalety

Strzyżenie włosów w domu ma wiele zalet. Dzięki temu oszczędzamy swój czas, który musielibyśmy przeznaczyć na dojazd do – nieraz oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów – zaufanego fryzjera. Oszczędzamy także pieniądze. Wszak już dawno zauważono, że ceny usług fryzjerskich nieustannie szybują w górę, a my za to samo z czasem musimy płacić coraz więcej. To bywa frustrujące. Ostatnia zaleta to niezależność. Nie musimy wpasowywać się w niczyje kalendarze – sami chwytamy za maszynkę i sprawnie doprowadzamy nasze włosy do porządku. Jednak zanim będziemy mogli faktycznie czerpać z tego korzyści, musimy zainwestować. Zainwestować pieniądze w sprzęt do strzyżenia włosów i czas w naukę nowej, na szczęście nie tak trudnej do opanowania umiejętności. Sprawdź, jak to zrobić.

jak odtrzyc włosy w domu
fot. pexels.com

Jak samemu ostrzyc włosy – poradnik krok po kroku

Wybierz sprzęt do strzyżenia włosów

Samodzielne strzyżenie włosów wcale nie jest trudne. Nie oznacza to jednak, ze mamy robić to byle czym. Dobra maszynka do strzyżenia włosów to połowa sukcesu. Najlepiej kupić taką, jakie w swoich salonach posiadają fryzjerzy. Fryzjerskie maszynki go golenia można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez Internet. Pamiętajmy przy tym, żeby jej wyposażenie obejmowało wymienne nasadki grzebieniowe, a ostrza były wykonane ze stali nierdzewnej.

Przemyśl, jaki efekt chcesz osiągnąć

Zanim weźmiesz sprzęt do ręki zastanów się, co z włosami dokładnie chcesz zrobić. Musisz mieć koncepcję. Bez niej nawet najlepsza maszynka i pewna ręka nie uchronią cię przed katastrofą na głowie. Pamiętaj, że nie jesteś po kursach fryzjerskich i tak naprawdę nie do końca wiesz, jak samemu ostrzyc włosy. Musisz być ostrożny i cierpliwy, a przede wszystkim znajdź jakiś punkt odniesienia. Przejrzyj w Internecie inspiracje męskich fryzur. Znajdź zdjęcie przedstawiające fryzurę, jaką chcesz mieć lub obejrzyj filmiki pokazujące, co dokładnie trzeba zrobić żeby osiągnąć określony efekt.

Przygotuj narzędzia do strzyżenia

Bieganie po domu i nerwowe szukanie potrzebnych do strzyżenia rzeczy w trakcie tworzenia nowej fryzury nie jest dobrym pomysłem. Tylko się zdenerwujesz i zwiększysz prawdopodobieństwo, że tego dnia jedynym dobrym posunięciem będzie zgolenie się na zero. A tego przecież nie chcesz. Zanim zaczniesz samodzielne strzyżenie włosów, przygotuj przestrzeń i wszystkie narzędzia. Wybierz taki moment, w którym nikt nie będzie ci przeszkadzał. Zadbaj o odpowiednie oświetlenie. Przygotuj co najmniej dwa lustra. Na ramiona nałóż pelerynę fryzjerską lub ręcznik, a pod ręką miej maszynkę, wszystkie potrzebne końcówki i grzebień, jeśli uznasz, że ci się przyda.

Działaj powoli i z rozmysłem

Światło gotowe, lustra ustawione, a ręcznik już spoczywa na twoich ramionach? Pora wziąć się do dzieła. Musisz działać ostrożnie. Strzyżenie rozpocznij z taką nakładką, dzięki której włosy podczas pierwszych posunięć maszynką zbyt wiele na długości nie stracą. Dzięki temu zostawisz sobie pole do skorygowania ewentualnych błędów. Zacznij od tyłu głowy i karku, następnie powoli przejdź na boki głowy, górę zostaw na koniec. Pamiętaj o tym, aby wszystkie swoje posunięcia i ich rezultaty kontrolować w lusterkach. Po to je masz. Nie zniechęcaj się jeśli coś nie wyjdzie, większość defektów da się bez problemu skorygować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here