Jak stosować serum do twarzy

Serum do twarzy to kosmetyk pielęgnacyjny, który narodził się we Francji. Szybko zyskał sobie popularność i dziś jest wykorzystywany z powodzeniem na całym świecie. Najczęściej przyjmuje postać hydrożelową, choć nie powinniśmy mieć też problemu ze znalezieniem serum w jego formie olejowej oraz emulsyjnej. Na tle innych kosmetyków serum wyróżnia przede wszystkim zdecydowanie większe stężenie, w jakim występują składniki aktywne. Serum to także kosmetyk o konkretnym działaniu – nawilżającym, rozjaśniającym albo wygładzającym zmarszczki.

Serum do twarzy – kiedy i po co je używać?

Serum do twarzy to specyficzny kosmetyk. Wiele osób nie wyobraża już sobie funkcjonowania bez niego. Nadal nie brakuje jednak i takich, które nie muszą po nie sięgać. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że serum jest opisywane jako kosmetyk do zadań specjalnych. Jeśli więc skóra nie generuje szczególnych problemów, z pewnością wystarczy jej delikatny w swoim działaniu krem. Jeśli jednak jest narażona na przesuszenie, ma skłonność do zaczerwienienia i nieustannie sprawia wrażenie podrażnionej, inwestycja w dobre serum wydaje się strzałem w dziesiątkę.

Co do zasady, nie ma przeciwwskazań do stosowania serum do twarzy. Dobrze jest jednak mieć świadomość tego, że mamy do czynienia z kosmetykiem z silnie skoncentrowanymi składnikami aktywnymi w swoim składzie. Nie każdy rodzaj skóry radzi sobie tak samo dobrze z ich stężeniem. Osoby o cerze wrażliwej, a także te, które mają świadomość tego, że są skłonne do alergii, powinny więc zachować pewną dozę ostrożności, jeśli zależy im na uniknięciu ewentualnych działań niepożądanych.

Stosując serum dobrze jest mieć świadomość tego, że nie każdy jego rodzaj sprawdzi się u wszystkich. To właśnie dlatego na rynku kosmetyk ten występuje w co najmniej kilku odsłonach. Przed decyzją zakupową dobrze jest zainteresować się nie tylko składem preparatu, ale również zaleceniami odnoszącymi się do jego praktycznego wykorzystania.

Serum do twarzy – rodzaje

Wymienienie wszystkich rodzajów serum do twarzy jest trudnym zadaniem. Na rynku nieustannie pojawiają się przecież nowe rozwiązania. Gdybyśmy jednak mieli wskazać kosmetyk, który cieszy się szczególnie dużą popularnością, z pewnością byłoby to serum nawilżające. Kosmetyk ten wydaje się nie mieć sobie równych, gdy konieczna jest walka z problemem odwodnionej skóry. Tendencja do cery przesuszonej jest obserwowana zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Zaniedbanie tego problemu szybko prowadzi przy tym do niepożądanych zmian. Skóra wysuszona sprawia wrażenie zmęczonej i matowej. Może też sugerować wiek znacznie wyższy niż w rzeczywistości. Serum nawilżające pozwala na zachowanie odpowiedniego poziomu nawodnienia cery. W zależności od formuły może być stosowane nie tylko na noc, ale również na dzień. Wiele kosmetyków tego rodzaju szybko się wchłania i stanowi doskonałą bazę pod makijaż. Skład serum nawilżającego bywa zróżnicowany. Szukając kosmetyków o dużej skuteczności warto sięgać po te, które zawierają w swoim składzie olej awokado, kwas hialuronowy oraz wyciąg z aloesu.

Serum nawilżające, choć wyjątkowo popularne, nie jest jedynym, z jakim mamy do czynienia w drogeriach. Sporą popularnością cieszą się również kosmetyki tego rodzaju wygładzające zmarszczki, propozycje dedykowane osobom zmagającym się z wyzwaniami cery wrażliwej, a także kosmetyki z mieszankami witaminowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here