Co zrobić z pieniędzmi z 500+
fot. pexels.com

Program Rodzina 500 plus gości w Polsce już od dawna. Jeśli wciąż nie wiesz, co zrobić z pieniędzmi z 500+ i przeciekają ci one przez palce sprawdź, jak to zmienić i na co je przeznaczyć.

Program 500+ mimo upływu lat wciąż jest otwartym tematem do dyskusji. Ma swoich zwolenników i przeciwników. Jedni i drudzy próbują nawzajem przekonać się do swoich racji. Pierwsza grupa twierdzi, że pieniądze z 500+ to wynagrodzenie za trudy macierzyństwa, które rodzicom się po prostu należy. Drudzy wciąż utrzymują, że to marnowanie pieniędzy i trzeba je jak najszybciej trzeba ukrócić. Kto ma rację?

Co zrobić z 500 plus
fot. pexels.com

Czy program 500+ był dobrym pomysłem?

Czy tego chcemy czy nie, na program 500+ nie mamy zbytniego wpływu. Pieniądze od dawna co miesiąc trafiają na konta rodziców i ci tylko mogą zadecydować, czy chcą je przyjąć czy nie. Mało kto rezygnuje z dodatkowych pieniędzy, jakie oferuje mu Państwo.

Nie ma w tym nic złego. W końcu ceny produktów i usług z roku na rok rosną, a średnia wypłata przeciętnego obywatela stoi w miejscu. Nietrudno zauważyć, że single oraz pary bez dzieci niejednokrotnie mają problem z tym, żeby opłacić rachunki, zrobić zakupy na cały miesiąc, kupić kilka ubrań i do tego żyć na w miarę przyzwoitym poziomie. Co więc mieliby powiedzieć rodzice, których wypłaty często wcale wysokie nie są, a do tego mają oni na utrzymaniu dzieci? Utrzymanie dziecka kosztuje, a nieustannie rosnące ceny wszystkiego wcale macierzyństwa nie ułatwiają.

Czy 500+ to był dobrym pomysłem czy nie, tak naprawdę nie do końca wiadomo. Jak wszystko na tym świecie – ma on swoje wady i zalety. Trzeba jednak przyznać, że dodatkowe 500 zł na jedno dziecko każdego miesiąca znacznie ułatwia życie. Jednak aby naprawdę tak było, trzeba najpierw zrobić z tych pieniędzy świadomie pożytek. Jeszcze ci to nie wychodzi? Nie marnuj więcej pieniędzy i sprawdź, co zrobić z pieniędzmi z 500+ żeby się nie zmarnowały.

na co przeznaczyć 500 plus
fot. pexels.com

Co zrobić z pieniędzmi z 500+ ?

Nie wydawaj ich na zbytki

Dodatkowe pieniądze korcą, żeby od razu wydać je na to, na co wcześniej nie mogliśmy sobie pozwolić. Nie ma w tym absolutnie nic złego pod warunkiem, że to czego wcześniej sobie odmawialiśmy teraz jest nam naprawdę bardzo potrzebne. Wówczas ich natychmiastowe wydanie byłoby jak najbardziej uzasadnione. Niestety wiele osób wydaje 500+ na zbytki. Przeznaczają je na większy telewizor, choć stary wciąż jest w pełni sprawny i niczego poza większym ekranem mu nie brakuje. Kupują obrania, które później i tak lądują na dnie szafy. Często też wydają więcej pieniędzy podczas codziennych zakupów kupując rzeczy kompletnie niepotrzebne i nieprzydatne po to, aby w końcu pokazać sobie samym, że w końcu ich na to po latach ubóstwa stać. To ogromny błąd. Wydawanie 500+ dla samego wydawania i zyskania poczucia, że w końcu ma się pieniądze jest zgubne i do niczego nie prowadzi. Pieniądze z 500+ można o wiele lepiej, mądrzej i efektywniej zainwestować.

Spłać długi i wyjdź na prostą

Niektórzy eksperci twierdzą, że przeznaczenie 500+ na spłatę długów to fatalny pomysł. Czy mają rację? Tylko częściowo. Otóż przeznaczenie pieniędzy z programu na spłatę długów ma sens, ale tylko wtedy, kiedy naprawdę chcemy raz na zawsze wyjść na prostą i kolejne kredyty omijać szerokim łukiem. Wówczas przeznaczając 500+ na spłacenie zadłużeń, tak naprawdę inwestujemy w swój komfort psychiczny i upragnioną wolność finansową. Zanim jednak wyślemy z otrzymanych od Państwa pieniędzy na konto pożyczkodawcy, stwórzmy plan spłaty kredytów i zacznijmy świadomie kontrolować swój budżet oraz codzienne wydatki. Wszystko po to, aby całe przedsięwzięcie naprawdę przyniosło oczekiwane efekty i pozwoliło nam już na zawsze wyjść ze spirali długów. W przeciwnym razie te dodatkowe 500 zł niczego nie zmieni, a my i tak za jakiś będziemy musieli zaciągnąć kolejny dług.

Zainwestuj w rozwój dziecka

Dzieci każdego dnia rosną, rozwijają się, dorastają, a czas mija nieubłaganie. Nim się obejrzymy, maluchy przestaną być już takie małe i wyfruną z rodzinnego gniazda. Nie ma na co czekać! Chcesz zainwestować w rozwój swojego dziecka? Zrób to dziś. Nie czekaj na odpowiedni moment czy lepsze czasy, bo ani jedno ani drugie może tak prędko nie nadejść. Jeśli przed programem 500+ daliście radę siebie i dzieci jakoś utrzymać, teraz tym bardziej sobie poradzicie. Na rozwój malucha nie musisz przeznaczać całych 500 zł, wystarczy część tych pieniędzy. Zapisz dziecko na jakieś warsztaty artystyczne, lekcje języka obcego, do szkoły tańca lub do szkoły muzycznej. W dzisiejszych czasach możliwości jest naprawdę wiele, a inwestycja w rozwój dziecka teraz, da mu w przyszłości tych możliwości jeszcze więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here