Narzędzia ogrodowe
fot. pexels.com

Masz działkę lub dom z ogródkiem? Idzie wiosna, nie czekaj i już dziś dowiedz się jakie narzędzia ogrodowe będą ci potrzebne żeby doprowadzić zieleń do porządku.

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Każdy, kto ma na własność choć kawałek zieleni doskonale wie, że pora zacząć przygotowywać się do prac ogrodowych. Prace ogrodowe nie ominą nikogo, kto ma ogródek działkowy lub domek z ogródkiem. Żeby na wiosnę wszystko było tak, jak trzeba, należy już rozpocząć planowanie. Jednak żaden plan nie wypali, jeśli zabraknie elementu, jakim są narzędzia ogrodowe. Dowiedz się, które z nich musisz mieć.

narzędzia do pielęgnacji ogrodu
fot. pexels.com

Po co dbać o ogród i działkę?

Zdawałoby się, że mały kawałek wolnej przestrzeni przed domem czy działka rekreacyjna nie wymagają żadnych prac. Nic bardziej mylnego! Nie tylko osoby mające duże ogrody kwiatowe i działki pod uprawę warzyw muszą coś robić. Nawet jeśli na naszym kawałki ziemi rośnie tylko trawa i kilka drzew, prace ogrodowe nas nie ominą. Dlaczego? Otóż zaniedbanie trawy i pozostawienie zieleni samopas czyli bez nadzoru, niesie za sobą przykre konsekwencje. Jakie?

Konsekwencje zaniedbania terenów zielonych są o wiele poważniejsze, niż mogłoby się początkowo nam wydawać. Żadna działka, czy to ogrodowa, rekreacyjna, czy ta, która przynależy do naszego domu nie może zostać przez nas zaniedbana. Tereny zielone, o które nikt nie dba z czasem nie tylko wyglądają po prostu nieestetycznie. Jednak to nie wszystko! Bardzo szybko stają się także miejscem przerośniętym chwastami i okazują się być idealnym środowiskiem do zamieszkania oraz rozmnażania się myszy, żmij i innych stworzeń. Czy tego właśnie chcemy?

narzędzia do ogrodu łopata
fot. pexels.com

Jakie narzędzia ogrodowe warto mieć?

Kosiarki do trawy

Kosiarka do trawy to podstawa. Bez niej żadne prace ogrodowe nie mają sensu. Jaką kosiarkę wybrać? To zależy od wielkości naszego ogrodu, naszych potrzeb i oczywiście możliwości finansowych. Na szczęście w dzisiejszych czasach można znaleźć dobre kosiarki w naprawdę niskiej cenie. Do wyboru mamy między innymi praktyczne kosiarki ręczne, kosiarki na kablu lub akumulatorowe, kosiarki spalinowe oraz traktorowe.

Nożyce do żywopłotu

Żywopłoty ma niemal każdy posiadacz działki. Żywopłot jest bardzo praktyczny, ładnie wygląda i pozwala nam zachować odrobinę prywatności we własnym ogrodzie. Jednak niepielęgnowany szybko się rozrasta i wygląda nieestetycznie. Aby jego rozrost ujarzmić, musimy mieć nożyce do żywopłotu. Nie mogą jednak być one przypadkowe. Aby nie uszkodzić roślin, trzeba wybrać takie, które nie będą szarpać gałązek tylko wykonają estetyczne i szybkie cięcie. Do wyboru mamy nożyce do żywopłotu elektryczne lub ręczne.

Narzędzia do zbierania liści i trawy

Zbieranie liści i grabienie trawy to zmora każdego ogrodnika. Nic w tym dziwnego, w końcu to żmudna praca, która zajmuje większość czasu, który zdecydowaliśmy się przeznaczyć na prace ogrodowe. Na szczęście czas sprzątania ogrodu ze skoszonej trawy i obumarłych liści możemy sobie w prosty sposób skrócić. Jak? Wystarczą nam do tego rozłożyste grabie ogrodowe oraz dobra dmuchawa do liści.

Aerator i wertykulator do gleby

Czy te narzędzia ogrodowe są konieczne? Nie. Jak najbardziej możemy się bez nich obyć. Jeśli jednak chcemy aby nasz ogród wyglądał naprawdę ładnie i przede wszystkim był zdrowy, warto w nie zainwestować. Wertykulator służy głównie do skutecznego napowietrzania gleby w okresie wiosny i jesieni. Z kolei aerator rozluźnia ziemię i tym samym korzeniom roślin ułatwia dostęp do powietrza i wody.

System nawadniania ogrodu

Nasi dziadkowie podlewali ogrody za pomocą konewki i mimo to mieli piękne rośliny. Nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy do podlewania ogrodu także jej używali. Nie ma w tym nic złego. Pamiętajmy jednak, że bieganie od źródła wody do kwiatów i z powrotem jest czasochłonne i męczące. Jeśli chcemy mieć piękny i zadbany ogród, zainwestujmy w sprawdzony system nawadniania ogrodu. Zainwestowane pieniądze zwrócą nam się w pięknej roślinności, obfitych plonach i czasie wolnym, który normalnie przeznaczylibyśmy na podlewanie ręczne. Systemy ogrodowe do nawadniania roślin są różne i każdy może wybrać sobie taki, który odpowiada potrzebom ogrodu i nie przekracza zasobności portfela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here