jak ocieplić wnętrza za pomocą oświetlenia

Lato właściwie już za nami, o czym przypominają coraz zimniejsze noce. Wchodzimy w czas malowniczej, lecz chłodnej i deszczowej jesieni. Światło będzie nam zatem coraz bardziej potrzebne. Tego naturalnego zacznie brakować, więc uzupełnimy jest oświetleniem sztucznym.

W jaki sposób za pomocą wspomnianego oświetlenia sztucznego sprawić, by domowe wnętrza były cieplejsze w odbiorze, przyjaźniejsze i bardziej przytulne? Sprawdzamy najciekawsze propozycje z rynku oświetleniowego.

Lampy z abażurem na pokładzie!

Abażur, choć kojarzy się z grubym materiałem i starodawnymi lampami, od jakiegoś czasu ponownie gości w domowych wnętrzach. Przyjmuje bowiem niestandardowe formy, i niekoniecznie musi być tekstylny. Propozycje lamp ze sklepu https://azzardo.com.pl/ to dowód na to, że oświetlenie może być nowoczesne, unikalne, a jednocześnie ciepłe w odbiorze.

Miłośnicy materiałowych abażurów, jednokolorowych, łagodzących wiązkę światła, nie poczują się zawiedzeni. To będzie dla nich niczym powrót do przeszłości, jednak z dozą miejsca na współczesne kreacje oświetleniowe. Pasjonaci minimalistycznych, surowych wydań lamp, które wpisują się w charakter nowoczesnych loftów i industrialnych wnętrz, mogą przebierać wśród oświetlenia, w którym to abażur przybiera geometryczną formę, bez zbędnych dodatków.

W aranżacjach glamour, które poza dużą dawką luksusu także potrzebują nieco ocieplenia, sprawdzają się lampy z abażurami niczym wodospadem szklanych elementów. Gładkie linie szklanych punkcików lub bardziej geometryczne, kanciaste kryształki, w świetle mienią się różnymi barwami. Dodają więc uroku i ciepła wnętrzom, jednocześnie pozwalając zachować klimat wybranej stylizacji.

Kinkiety w nowoczesnym wydaniu

Z mody nie wychodzą kinkiety. Niegdyś oświetlające wąskie uliczki, dziś zaś idealnie wpisujące się w domowe wnętrza, ale i równie dobrze spełniające swoje funkcje jako lampy zewnętrzne. Oferta kinkietów pod względem konstrukcji, kształtów, kolorów i detali jest tak bogata, że znalezienie równowagi między nowoczesnością a klimatycznym, ciepłym wnętrzem domowym, nie stanowi najmniejszego problemu.

Na co postawić, by wnętrze spowite jesienną aurą było przytulniejsze i cieplejsze? Na kinkiety w klasycznym wydaniu, z kloszem matowym, który sprawia, że światło staje się subtelniejsze. Otwarte klosze ku górze pozwolą na rozświetlenie najbardziej newralgicznych miejsc w domu, chociażby wąskich korytarzy i hallu. Klosze otwarte zarówno ku górze, jak i ku dołowi są nie tylko ozdobą. Światło padające w dwóch kierunkach pozwala jednocześnie na podkreślanie najciekawszych elementów dekoracyjnych bądź architektonicznych, spełnia funkcje praktyczne i daje również szansę na zabawę cieniami.

Mamy wciąż sporo czasu na wybór lamp, które pozwolą zapomnieć o jesiennej chandrze, za to uatrakcyjnią i odświeżą domową aranżację. Dodadzą jej brakującego ciepła, które pozwoli uzyskać wrażenie przytulności panującej wśród wybranych wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here