Inteligentne lampy

Oświetlenie smart to propozycja, która na rynku pojawiła się jakiś czas temu, ale pomału zyskuje coraz większe grono zainteresowanych odbiorców. Inteligentne lampy budzą bowiem podziw, ciekawość,  z drugiej strony są zaś bardzo praktycznym rozwiązaniem do mieszkań i domów. Można liczyć nie tylko na walory wizualne, ale i oszczędności na rachunkach za prąd.

Co warto wiedzieć o inteligentnym oświetleniu? Czy to rozwiązanie tylko do obiektów zgodnych z budownictwem pasywnym, a może dla każdego użytkownika?

Oświetlenie, które łączy zalety nowoczesnych technologii

Na początku warto wspomnieć, że choć produkty określane mianem inteligentnych kojarzą się głównie z budownictwem nowoczesnym, w tym z obiektami tworzonymi w myśl rozwiązań pasywnych, mogą być stosowane w przeciętnych mieszkaniach i domach. Chodzi bowiem o smart lampy i żarówki coraz powszechniej dostępne na rynku i niewymagające szczególnych instalacji lub zapewniania określonych warunków, aby móc z nich skorzystać.

W smart oświetleniu spotykają się dwie dobrze nam znane technologie, czyli LED i Wi-Fi. To one sprawiają, że lampy inteligentne, jak te z oferty sklepu https://lampy.it/, zainstalowane w domowych wnętrzach, są w stanie przynieść oszczędności, a przy tym uatrakcyjnić wystrój. Na czym polega ich fenomen?

Technologia LED decyduje o maksymalnej trwałości użytkowania, niskim poborze prądu i możliwości dopasowania parametrów światła, takich jak jego barwa czy natężenie. Z kolei integracja z siecią Wi-Fi oznacza, że domownicy mogą sterować oświetleniem za pośrednictwem dedykowanej aplikacji zainstalowanej w urządzeniu mobilnym. To wygodne rozwiązanie, a do tego okazja, by światłem budować nastrój, podkreślać najciekawsze walory aranżacji i nie tylko.

Smart oświetlenie, czyli oszczędności

Skoro lampy inteligentne pozwalają na zmianę poszczególnych parametrów oświetlenia, w ostatecznym rozrachunku przynoszą oszczędności. W jaki sposób? Weźmy pod uwagę, że zdecydowanie rzadziej potrzebujemy światła o maksymalnym natężeniu. Zmieniając ten parametr w niewielkim stopniu sprawiamy, że komfort korzystania z poszczególnych pomieszczeń nie zmienia się, ale za to zostaje zredukowany pobór mocy elektrycznej. Jest to minimalna zmiana, praktycznie nie do wychwycenia przez oczy domowników, a jednak mająca znaczenie dla rachunków za prąd.

Możemy liczyć na efektywne zarządzanie oświetleniem, bardzo wygodne, bo bez konieczności wstawania z kanapy lub przerywania aktualnie wykonywanych czynności, aby włączyć bądź wyłączyć daną lampę. Tu również jest miejsce na oszczędności, bo zapominalscy nie muszą się martwić o zbędny pobór prądu w opuszczonych pokojach. Wystarczy smartfon lub tablet z zainstalowaną aplikacją, aby naprawić ten „błąd”.

Na koniec zostawiamy kwestię wystroju wnętrza, choć nie jest ona mniej ważna. Doskonale wiemy, że na aranżację wnętrz wpływ ma oświetlenie. Mając do dyspozycji smart lampy i żarówki możemy znacznie więcej niż z klasycznymi odpowiednikami. Mamy szansę budować sceny świetlne, bawić się światłem i sprawiać, że wystrój będzie jeszcze ciekawszy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here