Tanie akwarium

Akwarystyka to marzenie wielu osób. Chętnie decydują się na to hobby osoby, które pamiętają z dzieciństwa akwaria swoich znajomych czy rodziny, a nawet własne, najprostsze zbiorniki. Bez wahania sięgają po akwaria także osoby, które zachwyciły się tymi dostępnymi w sklepach akwarystycznych lub też we wspaniałych oceanariach. Czy jednak istnieje możliwość zbudowania taniego akwarium?

Rozmiar wpływa na cenę

I nie ma nic dziwnego w tym stwierdzeniu. Rozmiar akwarium to jedna z decydujących cech, jaka decyduje o cenie zbiornika. Większe akwaria to więcej szkła, większa pokrywa, mocniejsze wzmocnienia czy też inny rozmiar szafki. Każdy z tych elementów musi być przy tym nie tylko ładny, ale też odpowiednio wytrzymały, aby nie groził rozbiciem pod wpływem naporu wody. To z kolei determinuje specjalne technologie, które muszą być wykorzystywane na przykład do łączenia ścianek.

W praktyce oznacza to, że jeśli chcesz znaleźć naprawdę tanie akwaria, powinieneś przede wszystkim sprawdzić te o mniejszych rozmiarach. Dodatkowo mały rozmiar akwarium zdeterminuje ograniczenie ilości akcesoriów i ozdób, a nawet mniejszą obsadę, co także obniży koszty kupna i prowadzenia zbiornika.

Tylko podstawowe akcesoria

Aby dobrze wiedzieć, jakiego rodzaju akcesoria potrzebujesz, powinieneś przede wszystkim sprawdzić, jakiego gatunku ryby będą cię interesowały i ile z nich może maksymalnie mieszkać w twoim zbiorniku. Im większe będą bowiem rybki, tym mniej może ich być w jednym akwarium – lub sam zbiornik musi być odpowiednio większy.

Wiedząc już, jakie gatunki będą w twoim akwarium, powinieneś poznać ich potrzeby i na tej podstawie wybrać odpowiednie akcesoria. Przykładowo, jeśli twoje ryby w naturze mieszkają w tropikalnych wodach, preferowana przez nie temperatura może sięgać nawet 25 stopni. Jeśli tak, najpewniej będziesz potrzebował jedynie grzałki z termostatem, aby ją utrzymywać. Jeśli jednak posiadasz gatunki z innych regionów, w których średnia temperatura wody to na przykład tylko 15 stopni, musisz zainwestować w grzałkę i chłodziarkę, a to już większe koszty.

Gotowy zestaw

Jeśli naprawdę zależy ci na obniżeniu kosztów, na początek możesz zdecydować się na jeden z małych, gotowych zestawów. Zawiera on wszystko, co potrzebne twoim rybkom, a cena wszystkich elementów złączonych w gotowy zestaw jest niższa niż kupowanych oddzielnie. Dzięki temu nie będziesz miał też problemu z poszukiwaniem sprzętu, który idealnie zmieści się w twoim nowym zbiorniku i będzie w nim sprawnie funkcjonował.

W gotowym zestawie najczęściej znajdują się: akwarium z pokrywą i oświetleniem, grzałka z termostatem, filtr wody oraz napowietrzacz (lub też filtr z wbudowaną funkcją napowietrzania).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here