Kolekcjonerskie nasiona

Rynek nasion kolekcjonerskich rozwija się z roku na rok. Przybywa osób zainteresowanych stworzeniem własnej, unikatowej i niepodrabialnej kolekcji. Wiele osób poszukuje nasion nie tylko popularnych i uznanych w środowisku za kultowe, ale również nowoczesnych krzyżówek, niekiedy o bardzo eksperymentalnym genotypie. Poniżej skupiamy się na odmianie Gelato, która okazuje się jedną z najpopularniejszych odmian wśród wyrafinowanych kolekcjonerów. Przedstawiamy historię powstania tej odmiany i podpowiadamy dlaczego warto uwzględnić ją w swojej kolekcji oraz jaką wartość wniesie do Twojego dotychczasowego zbioru.

Gelato – nasiona kolekcjonerskie w Twojej gablotce 

Nasiona Gelato są wyjątkowe pod wieloma względami. Odmiana ta została wyhodowana po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych, w San Francisco, a jej nasiona bardzo szybko stały się popularne wśród kolekcjonerów na całym świecie. Twórcą Gelato była słynna postać ze świata genetyki konopnej – Mario Guzman, znany szerzej w konopnym światku jako mr. Sherbinski. Jest on odpowiedzialny za powstanie wielu stosowanych do dziś odmian, które dostarczają kolekcjonerom najwyższej jakości nasion.

Do powstania Gelato użyto materiału genetycznego pochodzącego z dwóch wcześniejszych odmian konopi. Były to Girl Scout Cookies oraz popularne wówczas Sunset Sherbet. Obie odmiany odznaczały się wysokim poziomem zawartości składników odżywczych, wśród których obecne są również fitochemikalia. Dzięki temu zawarte w nasionach Gelato związki chemiczne tworzą wyjątkową, unikatową grupę. 

Oferowane dziś nasiona odmiany Gelato przeszły wiele lat intensywnej obróbki genetycznej oraz hodowlanej. Dzięki temu kupowane w sklepach nasiona są całkowicie ustabilizowane genetycznie oraz pozbawione obcych domieszek. Warto przy tym wspomnieć, że nazwa Gelato pochodzi od nazwy popularnego włoskiego deseru. Powód jej wyboru był prosty – nasiona pozyskiwane są z odmiany pachnącej wyjątkowo intensywnie, które aromat łączy nutki owocowe oraz śmietankowe.

Odmiana Gelato – w poszukiwaniu nasionka „idealnego” 

Nie będzie wielkim zaskoczeniem, gdy zdradzimy, że poszczególne odmiany nasion konopi mogą różnić się pod wieloma względami; także gdy mowa o nasionkach pochodzących od tej samej odmiany. Wbrew pozorom, nie każdy producent dysponuje identycznymi nasionami Gelato – niektóre wprowadzone na rynek produkty są nieco gorsze lub mogą posiadać mniej wydajny fenotyp. Wynika to z faktu, że zespół mr. Sherbinskiego opracował kilkadziesiąt różnych odmian, z których tylko wybrane okazały się wystarczająco wydajne. 

Dlatego polecamy zwrócić szczególną uwagę na miejsce, z którego zamawiasz swoje nasiona kolekcjonerskie. Najlepszym wyborem będzie skorzystanie z pomocy autoryzowanych i zaufanych dostawców – jak choćby sklepu TanieSianie – który oferuje wyłącznie nasiona o optymalnym fenotypie. W przypadku kolekcjonerskich nasion Gelato, oferowane produkty pochodzą od odmiany numer 33, która okazała się najbardziej popularnym spośród wszystkich wyjściowych fenotypów Gelato. 

Na koniec warto podkreślić, że Gelato zostało wykorzystane do dalszych eksperymentów genetycznych i tworzenia krzyżówek o mniej i bardziej awangardowym charakterze. Geny Gelato stały się podstawą wielu współczesnych hybryd, które cieszą się nie mniejszą popularnością niż ich oryginalni, genetyczni przodkowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here