sukienka na ślub cywilny
fot. pixabay.com

Przyszłe panny młode dobrze wiedzą, że sukienka na ślub cywilny to nie lada wyzwanie. Sprawdź, czym się kierować przy jej wyborze.

Ceremonia zaślubin to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Tak więc jeśli ślub cywilny ma być w pełni udany, wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Suknia ślubna nie jest tutaj wyjątkiem. Dlatego jej wybór nie powinien być pochopny i podyktowany emocjami czy najnowszymi trendami. Zanim pójdziesz na zakupy najpierw dowiedz się, jaka sukienka na ślub cywilny będzie najlepsza.

sukienka do ślubu cywilnego
fot. pixabay.com/

Sukienka na ślub cywilny – jak wybrać?

Nie da się ukryć, że sukienki na ślub cywilny mają znaczną przewagę nad tradycyjnymi sukniami ślubnymi. Dlaczego? Wybór sukienki do ślubu kościelnego od lat ograniczany jest odgórnie narzuconymi zasadami i wieloletnimi tradycjami. Jeśli chodzi o kreacje na ślub cywilny, poza budżetem, niemal nic nas nie ogranicza. W dzisiejszych czasach możemy bez obaw zdecydować się na rozmaite fasony, wzory i kolory nie musząc obawiać się o to, że złamiemy jakieś zasady. Te bowiem – w przypadku ślubu cywilnego – są bardzo luźne i dają nam szerokie pole do popisu.

Wybór sukienki na ślub cywilny krok po kroku:

Określ budżet

Niestety każde wesele niesie za sobą ogromne koszty. Bez względu na to czy organizujemy wystawny ślub i huczne wesele czy też nasza ceremonia zaślubin będzie skromna – pieniądze trzeba wyłożyć. Aby na organizacji wesela niepotrzebnie nie przepłacić, należy zawczasu określić budżet. Suknia ślubna, a raczej cena, jaką zamierzamy na nią przeznaczyć też powinna mieć swoje granice. Dlatego zanim zaczniemy odwiedzać sklepy z sukienkami na ślub cywilny określmy, ile jesteśmy w stanie na kreację ślubną ostatecznie wydać.

Wybierz odpowiedni model

Owszem, sukienka na ślub cywilny nie jest ograniczona niemal przez żadne zasady. Jest jednak kilka kwestii, które warto mieć na względzie. O czym mowa? Przede wszystkim suknia ślubna powinna pasować do stylu panny młodej, aby w tym ważnym dniu mogła się ona po prostu dobrze w niej czuć i nie wyglądać sztucznie. Kluczowe jest także aby suknia była dopasowana do typu figury. Dzięki temu panna młoda nie będzie musiała obawiać się o to, że przybierając jakąś pozę źle wygląda lub kreacja układa się nie tak, jak trzeba. Jeśli chcemy uniknąć dyskomfortu i niemiłego zaskoczenia po odbiorze naszych zdjęć od fotografa ślubnego, warto powyższe sugestie mieć na uwadze.

Przetestuj

Bez względu na to czy decydujemy się na zakup sukienki na ślub cywilny przez Internet czy też w sklepie stacjonarnym, warto wybrany przez nas model przetestować. Jak to zrobić? Ubrać, zrobić kilka kroków, przejść się w niej, kucnąć, schylić się czy usiąść. Brzmi zabawnie? Być może, ale wcale takie nie jest. Dzięki temu zobaczymy, jak sukienka układa się na ciele w ruchu. Wybierając zakupy w sklepie Internetowym pamiętajmy, aby odesłać niechcianą sukienkę w stanie idealnym, oczywiście z nienaruszonymi metkami.

Poproś o rady

W ferworze tych wszystkich ślubnych emocji trudno o obiektywną ocenę własnej kreacji. W związku z tym wybór sukni ślubnej nie powinien leżeć tylko i wyłącznie w rękach panny młodej. Owszem, to jej dzień i to jej suknia ślubna ma się przede wszystkim podobać. Jednak dobre rady przyjaciółki, mamy czy pracownicy sklepu są wręcz wskazane. Dlaczego? To właśnie one spojrzą obiektywnym okiem na naszą kreację. Ocenią, czy na pewno wszystko wygląda i układa się tak, jak powinno. Oczywiście, to nie do nich należy ostateczna decyzja, jednak doświadczenia wielu kobiet jasno pokazują, że uwagi osób trzecich przy wyborze ślubnej kreacji niekiedy okazać się mogą na wagę złota.

sukienka ślubna ciążowa
fot. pixabay.com/

Sukienka na ślub cywilny dla ciężarnej

Ciężarne panny młode powinny unikać zbyt rozłożystych i falbaniastych sukien. Dlaczego? To proste. Tego typu modele tylko niekorzystnie podkreślą i tak już niemałe rozmiary przyszłej mamy. Co zatem zrobić w zamian? Dobrze by było wybrać sukienkę wiązaną tuż pod biustem. To estetycznie podkreśli podniesioną talię, a dolna część sukienki zmniejszy nieco optycznie ciążowe rozmiary i jednocześnie subtelnie dopasuje się do krągłego brzuszka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here