Aranżacja domowego biura
fot. pixabay.com

Aranżacja domowego biura nie jest prostą sprawą. Nim zaczniesz, koniecznie sprawdź, jak zaaranżować biuro w domu.

Coraz więcej osób decyduje się na krok, jakim jest praca z domu. I choć praca zdalna zdaje się być spełnieniem marzeń, niejednokrotnie najpierw konieczna jest aranżacja domowego biura. O tym, dlaczego warto je mieć, pisaliśmy TUTAJ. Dziś zajmiemy się tym, jak zaaranżować biuro w domu krok po kroku.

homeoffice
fot. pixabay.com

Domowe biuro – od czego zacząć?

Wyznacz miejsce

Zanim podejmiemy jakiekolwiek działania, powinniśmy najpierw wyznaczyć odpowiednie miejsce na domowe biuro. Dla tych, którzy dysponują wolnym pomieszczeniem w domu, sprawa jest oczywista. Z kolei ci, którzy na domowe biuro muszą przeznaczyć część zagospodarowanego już pokoju, muszą troszkę pogłówkować. W drugim przypadku idealna będzie wnęka, na przykład w sypialni lub salonie. Jeśli nie mamy w mieszkaniu pomieszczenia z wnęką, jedynym rozwiązaniem jest wygospodarowanie wolnego miejsca przy wybranej przez nas ścianie lub tam, gdzie już jakieś biurko się znajduje.

Oszacuj budżet

Dobrze, znaleźliśmy odpowiednie miejsce. Jednak to jeszcze nie czas na meble do biura. Postępując pochopnie i nierozsądnie, tylko możemy się narazić na niepotrzebne koszty. Aby tego uniknąć, należy oszacować, ile pieniędzy możemy na całe przedsięwzięcie przeznaczyć. Warto w tym miejscu pamiętać również o tym, że aranżacja domowego biura może wiązać się z drobnymi pracami remontowymi. Takimi jak malowanie, zamontowanie listew, poprowadzenie kabli czy montaż półek do ściany i tym podobne. To również w budżecie trzeba określić.

Określ potrzeby

Mogłoby się zdawać, że domowe biuro to niezwykle kosztowne przedsięwzięcie. Owszem, może tak być. Jednak nie w każdym przypadku. Przy odpowiednim podejściu, koszty aranżacji domowego biura można znacznie zminimalizować. Jak to zrobić? Wystarczy, że jasno określimy swoje potrzeby. Najlepiej jest je spisać na kartce i mieć wszystko czarno na białym. Zasadę tą można stosować na każdym kroku:

  • Przy wyborze biurka: Czy ma być duże – z półkami i szufladami, czy też małe – bez miejsca do przechowywania.
  • Wybierając krzesło: chcemy mieć droższe – ze skóry i różnymi udogodnieniami, czy też wystarczy nam wygodny fotel.

Takiej samej analizie można poddać również różnego rodzaju dodatki do biura i akcesoria biurowe.

workspace w domu
fot. pixabay.com

Aranżacja domowego biura krok po kroku

Meble biurowe

Przede wszystkim biurko. Koniecznie dopasowane do naszych potrzeb, nie zapominając oczywiście o metrażu i możliwościach metrażowych naszej przestrzeni biurowej. Następnym krokiem jest krzesło. Jeśli chcemy zminimalizować skutki pracy przy biurku, wybór krzesła nie powinien być dziełem przypadku. Siedząc na nim powinniśmy dosięgać stopami podłogi, a trzymając ręce na blacie zachować kąt prosty miedzy ramieniem a przedramieniem. Zwróćmy także uwagę na to, czy wybrany przez nas model krzesła, w czasie siedzenia pozwoli nam utrzymać naturalną krzywiznę kręgosłupa.

Miejsce do przechowywania

Bez względu na to, czy nasze domowe biuro będzie skromne i proste, czy też nieco bardziej rozbudowane – miejsce do przechowywania zawsze się przyda. Trzeba gdzieś przechowywać dokumenty, segregatory, artykuły papiernicze, słuchawki czy jakieś kable. Przechowywanie wszystkiego na blacie czy też w kartonie pod biurkiem nie jest dobrym pomysłem. Z kolei trzymanie tego w szufladach w innych częściach domu mija się z celem. Niekiedy samo biurko na ten cel nie wystarczy, wówczas warto zainwestować na przykład w regał biurowy, komodę z szufladami czy też zamontować półki na ścianie.

Organizery

Co prawda, meble do przechowywania artykułów biurowych i innych niezbędnych w prowadzeniu domowego biura rzeczy dobrze wywiązują się ze swojej roli. Jednak nie zawsze wystarczą. Aby zachować porządek i mieć wszystko poukładane, warto zaopatrzyć się w różnego rodzaju organizery na biurko i do szuflady. Aranżacja biurka uczyni nasze miejsce pracy praktycznym i wygodnym w użytkowaniu. W szufladach doskonale sprawdzą się organizery modułowe. Na biurku mogą stać na przykład szufladki na dokumenty i organizer na długopisy. Na półkach – jeśli nie chcemy nic układać luzem – świetnie sprawdzą się separatory lub po prostu pudełka czy pudła do przechowywania. W zachowaniu porządku pomoże nam także niezawodny organizer na kable postawiony na biurku lub usytuowany pod nim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here