Sukienka do ślubu kościelnego
fot. pixabay.com/

Idealna sukienka do ślubu kościelnego to coś, co w dzisiejszych czasach niełatwo znaleźć. Nie podejmuj pochopnych decyzji i dowiedz się, czym kierować się przy jej wyborze.

Salony ślubne rozkładają przed nami szeroki wachlarz możliwości. Nic więc dziwnego, że suknia ślubna to trudny wybór. Mnogość ślubnych kreacji może przytłoczyć i spowodować paraliż decyzyjny. Na szczęście trzymając się pewnych wytycznych, możemy ułatwić sobie poszukiwania. Nie czekaj i przekonaj się, że idealna sukienka do ślubu kościelnego jest w zasięgu twojej ręki.

sukienka na ślub kościelny
fot. pixabay.com/

Sukienka do ślubu kościelnego – jaka powinna być?

Ślub kościelny daje nam o wiele mniej możliwości pod względem wyboru kreacji, niż ślub cywilny. Ceremonia zaślubin w kościele rządzi się nieco innymi prawami niż ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego, toteż suknia ślubna powinna być do pewnych zasad dostosowana.

Sukienka na ślub kościelny nie może być wybierana na tak samo luźnych zasadach, jak sukienka do ślubu cywilnego. Kościół to świątynia, a to zobowiązuje. W świątyni obowiązują pewne zasady, których powinno się weń przestrzegać. To właśnie z uwagi na szacunek do miejsca, w którym odbywa się ślub, suknia ślubna nie powinna być zbyt krótka. Zbyt wydekoltowane modele także nie są wskazane. Jeżeli jednak zdecydujemy się na kreację nieco odkrywającą górną część naszego ciała, wówczas warto dekolt i ramiona okryć szalem.

biała suknia ślubna
fot. pixabay.com/

Kreacja na ślub kościelny – jak wybrać?

Szukaj inspiracji

Mimo iż sukienka ślubna musi spełniać pewne odgórnie narzucone wymogi, wciąż mamy przed sobą ogromny wybór. Dostępne dziś na rynku modele sukni ślubnych są niezliczone. Aby się w tym wszystkim nie pogubić, warto zbierać inspiracje. W dzisiejszych czasach znajdziemy je już nie tylko na targach ślubnych czy w czasopismach, lecz także w Internecie. Dzięki temu będziemy mogli szybko zweryfikować, jaki odcień sukni ślubnej nam pasuje, jaka długość kreacji będzie odpowiednia, jakie materiały nam się podobają i jaki styl sukni ślubnej będzie dla nas najlepszy. W ten sposób będziemy mieli pewne punkty zaczepienia, które automatycznie zawężą obszar poszukiwań i ułatwią ostateczny wybór!

Poszukiwania rozpocznij wcześniej

Jak już zdążyliśmy się przekonać, wybór sukienki na ślub wcale nie jest łatwy. Mnogość dostępnych na rynku wcale nie ułatwia nam zadania. A przecież sukienka ślubna to nie jedyny element, który trzeba przygotować przed ceremonią! Na głowie mamy jeszcze setki innych zadań, które trzeba załatwić i rzeczy, o których trzeba pamiętać! To właśnie dlatego zaleca się rozpocząć poszukiwania sukienki na ślub nawet pół roku przed planowaną uroczystością. Wydaje się zbyt wcześnie? To tylko pozory. Pół roku zleci bardzo szybko, toteż warto zapewnić sobie właśnie taki, czyli co najmniej kilkumiesięczny bufor czasowy.

Zwróć uwagę na jakość

Mówi się, że sukienka ślubna to coś, na czym nie warto oszczędzać. I jest to prawda. Ceremonia zaślubin to jeden z najważniejszych dni w życiu. Warto jednak pamiętać, że cena nie zawsze jest współmierna do jakości. Wszystko zależy od producenta czy salonu ślubnego. Może zdarzyć się tak, że za niebotycznie wysoką cenę dostaniemy może i piękną, ale za to kiepskiej jakości sukienkę. A drapiący materiał i niemal rozpadająca się w czasie wesela suknia ślubna to najgorszy koszmar każdej panny młodej.

Aby uniknąć katastrofy, wybieraj tylko dobre jakościowo materiały. Unikaj zamawiaj sukni ślubnych przez Internet, zwłaszcza z drugiej ręki lub na różnego rodzaju aukcjach. Kupuj tylko tam, gdzie masz możliwość przymiarki. Jeśli już zdecydujesz się na sklep Internetowy sprawdź, czy na pewno bez robienia klientowi zbędnych problemów przyjmuje on zwroty. Najlepiej jednak udaj się do stacjonarnego salonu ślubnego i tam, po szczegółowych oględzinach i kilku przymiarkach, dokonasz najlepszego i przede wszystkim świadomego wyboru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here