Jak zorganizować wysyłkę palety

W obecnych czasach przesyłki paletowe są bardzo często wykorzystywane przez przedsiębiorstwa o różnej wielkości, ale także klientów indywidualnych. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także zapoznać się z informacjami związanymi z organizacją wysyłki paletowej.

Przesyłki paletowe

Przesyłka paletowa realizowana jest z wykorzystaniem specjalnie do tego celu przeznaczonej palety lub platformy. Dzięki temu możliwy jest jednoczesny transport większej ilości przedmiotów o małych gabarytach w formie zbiorczej lub transport produktów o większych gabarytach lub większej wadze. Przesyłki wielkogabarytowe tego rodzaju zazwyczaj mają niestandardowe wymiary, dlatego niemożliwe jest ich wysłanie w tradycyjnej formie. Palety można znaleźć w sprzedaży w dość zróżnicowanych rodzajach. Wśród nich można znaleźć standardowe palety o wymiarach 120 na 80 cm, a także półpalety o wymiarach 60 na 80 cm. Istnieje również możliwość wysyłki palet o niestandardowych wymiarach, które będą dopasowane do specyfiki wysyłanego towaru. Natomiast waga przesyłki paletowej zależna jest w dużej mierze od standardów przewoźnika, u którego dana usługa jest realizowana.

Jak wysłać przesyłkę?

Wiele osób zastanawia się, jak w skuteczny sposób zrealizować wysyłkę palety. Przede wszystkim wysyłka palety powinna być w odpowiedni sposób zabezpieczona przed możliwymi do wystąpienia uszkodzeniami podczas transportu. Warto pamiętać, że transportowany towar nie może wykraczać poza rozmiar palety, ponieważ w tym przypadku konieczne będzie wniesienie dodatkowych opłat. Należy w odpowiedni sposób dopasować wymiary oraz wagę towaru do realizowanej przesyłki, a następnie w odpowiedni sposób ją zabezpieczyć. Można do tego celu wykorzystać na przykład folię stretch. Kolejnym etapem będzie zamówienie kuriera, który odbierze przesyłkę paletową, a następnie zostanie ona dostarczona do adresata na terenie kraju lub za granicą. Podróż przesyłki może być dość długa, dlatego musi ona spełniać wszystkie standardy jakościowe danego przewoźnika.

Oferta AlleKurier

W obecnych czasach na polskim rynku funkcjonuje bardzo wiele firm kurierskich. Czasami ciężko jest zdecydować się na wybór jednej, dlatego warto skorzystać z usług brokera kurierskiego, który skupia w swojej ofercie różne usługi. Oferuje przede wszystkim wysyłkę paczek o różnych rozmiarach, zarówno standardowych przesyłek, jak i przesyłek paletowych. Transport przesyłek może być realizowany na terenie kraju, ale także poza jego granicami. Dotyczy to terenu Unii Europejskiej, ale także obszarów, które znajdują się poza nią. Ceny na przesyłki paletowe są bardzo atrakcyjne i mogą być nawet do 70% niższe niż te same usługi zamawiane bezpośrednio w firmach kurierskich. Polecanym brokerem kurierskim jest firma AlleKurier. Z jej dokładną ofertą można zapoznać się na stronie internetowej: https://allekurier.pl/. Na stronie można znaleźć szeroką ofertę usług w dość zróżnicowanych wariantach cenowych. Warto się z nią zapoznać oraz w prosty sposób wypełnić formularz wysyłki towaru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here