Meble technorattanowe w domowych wnętrzach – pomysł na ciekawą aranżację

0
1628

Meble technorattanowe nie wychodzą z mody. Łączą w sobie najciekawsze walory produktów bazujących na tworzywach sztucznych wraz z estetyką mebli wykonanych z surowców naturalnych. Choć są to propozycje kierowane głównie do osób szukających pomysłu na urządzenie ogrodu, można znaleźć dla nich miejsce w domowych wnętrzach!

Jak dopasować meble z technorattanu do wystroju danego pomieszczenia? Jakie efekty wizualne przynosi taka niecodzienna kombinacja wyposażenia?

Zalety mebli technorattanowych

Technorattan to tworzywo sztuczne, ale specjalnie wzmocnione, dlatego jest w stanie zaoferować wyjątkową trwałość na długie lata użytkowania. Wizualnie zaś plecionka wykonywana w różny sposób, przypomina naturalny rattan. Domownicy mogą zatem liczyć na wyposażenie w meble wygodne, oryginalne i trwałe.

Elementy wyposażenia z technorattanu, które można znaleźć w sklepie https://bazkar.pl/, są łatwe do utrzymania w czystości. Plamy nie wsiąkają w plecione powierzchnie, ewentualne zabrudzenia usuwa się za pomocą wilgotnej ściereczki. Pozostałości po tłustym jedzeniu lub kolorowych napojach wystarczy zaś potraktować gąbeczką namoczoną w roztworze wody i płynu do mycia naczyń.

Technorattan świetnie prezentuje się tuż obok innych materiałów. Jest chętnie łączony ze szkłem lub metalem. Domownicy mają zatem paletę możliwości, jeśli chodzi o wybór produktów, a także inspiracje w urządzaniu wnętrz.

Meble z technorattanu w salonie

Przejdźmy do propozycji zastosowania mebli technorattanowych wśród wnętrz. Doskonałym pomysłem jest ich zestawienie z tradycyjnymi elementami wyposażenia w salonie. Obszerne, komfortowe w użyciu fotele z technorattanu mogą służyć za siedziska dla domowników i gości, tuż przy szklanym stoliku kawowym bądź długiej ławie z płyty i okleiny imitującej drewno. Ciekawe propozycje stolików i ław można znaleźć w sklepie DomIDeko.pl.

Poza fotelami można postawić na mniej obszerne, nieco skromniejsze, ale wciąż ciekawe krzesła, których stelaż został wykonany z metalu, ale całość oplata technorattanowa plecionka. Takie połączenia wniosą do salonu powiew lata. Będą niczym wspomnienie wspólnych biesiad podczas ciepłych wieczorów spędzanych w ogrodzie lub na tarasie. Do tego można liczyć na wizualną lekkość tego typu użytkowych elementów wyposażenia.

Dostępność wielu modeli całych zestawów wypoczynkowych, ich różnorodność kolorystyczna i stylistyczna dają naprawdę ogromne pole do popisu tym, którzy szukają oryginalnych i niebanalnych wystrojów.

Pomysł na pokój do relaksu i zabawy

Gdy pozwala na to miejsce, chętnie wyodrębniamy oddzielne pomieszczenie na relaks i zabawę. Umieszczamy w nim to, co wiąże się z rozrywką; ulubione gry, konsola, kino domowe, stół do bilardu. Możliwości jest naprawdę wiele! Taka propozycja przynosi mnóstwo frajdy, zarówno najmłodszym, jak i starszym domownikom.

Pokój do relaksu może stać się miejscem spotkań towarzyskich. Zamiast szukać miejsca na wynajem, by zorganizować urodziny lub inną uroczystość, można zaprosić gości do pokoju rozrywki i stworzyć niepowtarzalną atmosferę. I tutaj sprawdzą się meble technorattanowe, które przecież przywodzą na myśl wspólnie spędzany czas przy grillu na świeżym powietrzu. Cały pokój można urządzić w ten sposób lub decydując się na wykorzystanie tylko niektórych mebli technorattanowych.

Trendy się zmieniają, niezmienne natomiast pozostaje to, że dziś można bawić się nieoczywistymi połączeniami. Nadawać produktom nowe funkcje i znajdywać dla nich zupełnie nowe miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here