Zastanawiasz się, w co warto zainwestować pieniądze? Nie wkładaj ich byle gdzie i sprawdź, dlaczego warto inwestować w nieruchomości.
Nowe domy i bloki mieszkalne rosną jak grzyby po deszczu. Lecz nie ma się co temu dziwić. W dzisiejszych czasach młodzi coraz wcześniej i chętniej wyfruwają z rodzinnego gniazda, toteż popyt na mieszkania i domy stał się naprawdę ogromny. Zyskują na tym inwestorzy, którzy widząc pewny i stały zysk, decydują się na inwestowanie w nieruchomości. Masz kapitał finansowy, ale wciąż nie jesteś pewien czy ta gra jest warta świeczki? Nie czekaj i dowiedz się, dlaczego inwestowanie w nieruchomości to dobry pomysł i sprawdź, na jakie sposoby możesz na tym zarobić.

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości?
Stały dopływ dodatkowych pieniędzy
Jeśli mamy tylko jedno źródło dochodu i w pracy powinie nam się noga, możemy popaść w długi. Aby do takiej sytuacji nie dopuścić, należy znaleźć drugie źródło, z którego będziemy czerpać pieniądze. Nieruchomości sprawdzają się w tej roli idealnie. Dzięki nim zyskujemy dochód pasywny, dzięki któremu będziemy mogli spać spokojnie. Comiesięczne zyski z nieruchomości możemy przeznaczać między innymi na: bieżące wydatki, podniesienie standardu życia, poduszkę finansową, przyszłość dzieci lub dalsze inwestycje.
Duży zysk w porównaniu do innych inwestycji
Nie da się ukryć, że zyski z nieruchomości mogą być naprawdę spore. Rzadko zdarza się taka inwestycja, która zapewniłaby nam aż tak duży przychód za niezwykle krótki okres czasu. Co więcej, ów przychód z reguły jest nie tylko wysoki, lecz również pewny i bezpieczny. Kupując nieruchomości dla zysku, to my decydujemy, ile pieniędzy z inwestycji finalnie wpadnie do naszego portfela.
Szybki wzrost majątku
W dzisiejszych czasach pensje za pracę na etacie, w porównaniu do wcześniejszych lat małe nie są. Duże dochody możemy uzyskać także prowadząc własną firmę. Niestety ceny produktów i usług nieubłaganie idą w górę. W związku z tym oszczędzanie z miesięcznej pensji nie przynosi satysfakcjonujących rezultatów. Nie mając dochodu pasywnego, dorobienie się majątku zajęłoby nam znaczną część życia. Na szczęście inwestowanie w nieruchomości może odmienić nasz los i w bardzo krótkim czasie znacząco powiększyć nasz dotychczasowy majątek.
Oszczędność czasu i energii
Jest jeszcze jeden powód, dla którego coraz więcej ludzi wybiera inwestowanie w nieruchomości. Jest nim oszczędność czasu i energii. Dzięki temu mamy szybki i do tego spory zysk, małym nakładem pracy. Owszem, działania związane z nieruchomością takie jak jej doglądanie czy remont nas nie ominą. Trzeba jednak przyznać, że przez większość czasu inwestycja zbytnio nie absorbuje naszej uwagi, a pieniądze zarabiają się same.

W jaki sposób można inwestować w nieruchomości?
Inwestowanie w nieruchomości nie zawsze znaczy to samo. Do wyboru mamy kilka możliwości:
Wynajem nieruchomości
Najpopularniejszy sposób na zysk z nieruchomości to jej zakup w celu wynajmu. Kupujemy nieruchomość, remontujemy ją lub nie i szukamy najemców. W ten sposób zapewniamy sobie comiesięczny zysk, a pieniądze bez większego wysiłku z naszej strony co miesiąc wpływają na nasze konto. Wynajmować możemy domy, mieszkania, pojedyncze pokoje, lokale usługowe, garaże czy miejsca parkingowe.
Zakup nieruchomości w celu sprzedaży
Kupowanie nieruchomości w korzystnej cenie po to, by sprzedać ją z zyskiem dla siebie to tak zwany FLIP. Po tym jak staniemy się właścicielem nieruchomości, musimy podnieść jej wartość (na przykład poprzez remont) w taki sposób, aby stała się o wiele bardziej atrakcyjna niż wtedy, kiedy weszła w nasze posiadanie. Następnie szukamy kupca i dokonujemy sprzedaży. Trzeba jednak pamiętać, że w tym przypadku przychód jest jednorazowy, a przedsięwzięcie często wymaga od inwestora nieco więcej zachodu, aniżeli nieruchomość przeznaczona na wynajem.
Podnajem
Kiedy nasz kapitał nie jest zbyt wielki, możemy zdecydować się na podnajem nieruchomości. Zyski z tego typu inwestycji raczej nie bywają zbyt duże, ale zawsze jakieś są. Na czym polega podnajem? Podnajem to nic innego jak wynajęcie nieruchomości w celu oddania jej do czasowego użytku osobom trzecim. My płacimy wynajmującemu, a najemcy nam. Proste? Tak. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że prawo zabrania takiego przedsięwzięcia bez zgody właściciela nieruchomości.