szlifierka oscylacyjna pneumatyczna

Tym, co wyróżnia dobry warsztat samochodowy, od warsztatu, który lepiej omijać szerokim łukiem, są przede wszystkim dobrzy mechanicy, ale także wysokiej jakości sprzęt, na którym mogą pracować. Bez dobrego sprzętu nawet najlepszy mechanik samochodowy może nie poradzić sobie z daną usterką, a jeśli nawet mu się to uda, to straci dużo czasu.

Każdy profesjonalny warsztat, nie tylko samochodowy, powinien mieć na swoim wyposażeniu narzędzia pneumatyczne, które wytwarzają energię dzięki działaniu sprężonego powietrza. Mimo iż takie narzędzia zazwyczaj są nieco droższe od elektronarzędzi to mają także wiele zalet, takich jak: prosta budowa, mała awaryjność, czy wygoda użytkowania. Obecnie na rynku dostępne jest już niemal każde urządzenie pneumatyczne, mające swój odpowiednik wśród elektronarzędzi.

Pneumatyczne klucze udarowe

Pneumatyczne klucze udarowe

Jednym z podstawowych tego typu narzędzi, jakie powinien zakupić każdy warsztat samochodowy, jest klucz udarowy pneumatyczny. Taki klucz sprawdzi się nie tylko w profesjonalnym serwisie, ale także w prywatnym warsztacie przydomowym. Należy pamiętać, aby do takiego klucza nabyć odpowiednie nasadki udarowe, które są niezbędnym elementem pracy z tym urządzeniem. Jeśli więc posiadamy w warsztacie kompresor, zakup klucza pneumatycznego będzie dobrym wyborem.

Klucz udarowy do kół

Pistolety lakiernicze

Pistolety lakiernicze

Kolejnym urządzeniem pneumatycznym, stosownym głównie w warsztatach lakierniczych, jest pistolet lakierniczy. Stosowanie takiego rozwiązania zdecydowanie usprawnia pracę, ograniczają wysiłek związany z tą czynnością i jednocześnie pozwala precyzyjnie nakładać warstwy lakieru. Nie stwarzają zagrożenia pożarowego, co znacznie wpływa na bezpieczeństwo pracy z nimi. W zależności od potrzeb i preferencji w sklepach i hurtowaniach można nabyć pistolety lakiernicze z górnym lub dolnym zbiornikiem, a także takie, które pracują ze zbiornikiem zewnętrznym.

Szlifierki oscylacyjne pneumatyczne

Szlifierki oscylacyjne pneumatyczne

Szlifierka oscylacyjna pneumatyczna to następne bardzo uniwersalne urządzenie, które do swej pracy również wykorzystuje sprężone powietrze. Stosowana może być w warsztatach lakierniczych, ale także w przemyśle stolarskich, czy szkutnictwie. Może być używana na przykład do usuwania starych warstw farby, szlifowaniu drewna lub elementów stalowych. Dzięki szlifierce oscylacyjnej wykonamy precyzyjnie obróbkę płaskich materiałów, a także narożników. Jak widać jest to uniwersalne narzędzie, które również może być stosowane w gospodarstwie domowym.

Jeśli zatem posiadamy kompresor, generujący sprężone powietrze, warto rozważyć zakup urządzeń pneumatycznych. Dla profesjonalnych warsztatów, zakup tych urządzeń powinien być oczywisty, gdyż gwarantują łatwość użycia, bezawaryjność oraz wysokie bezpieczeństwo pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here