Prezenty dla gości weselnych
fot. pexels.com

Zastanawiasz się, jakie prezenty dla gości weselnych będą najlepsze? Poznaj kilka propozycji i zdecyduj sam, co dać gościom weselnym w podziękowaniu.

Prezenty dla gości weselnych to tradycja, której pod żadnym pozorem nie można potraktować po macoszemu. W ten sposób młodzi dziękują przybyłym za to, że zechcieli uczestniczyć w tym ważnym dla Pary Młodej dniu. Co więcej, niektórzy z gości aby przybyć na wesele muszą pokonać setki, niekiedy wręcz tysiące kilometrów. Do tego wszyscy uczestnicy wesele dokładają wszelkich starań, aby prezenty dla młodej pary były idealne i spełniały ich oczekiwania. Warto się im za te starania odwdzięczyć. Aby zrobić to naprawdę dobrze, poznaj sprawdzone pomysły na prezenty dla gości weselnych i wybierz jeden z nich.

upominki dla gości weselnych
fot. pexels.com

Prezenty dla gości weselnych – jak, kiedy i co wybrać?

Jak wybrać?

Zdawałoby się, że upominek dla gości weselnych to pestka i tej kwestii nie trzeba wcale poświęcać dużo uwagi. To ogromny błąd, który niestety wciąż popełniają liczne Pary Młode! Prezenty dla gości weselnych nie powinny być ani dziełem przypadku, ani wybierane pobieżnie. Byle jaki podarunek wybrany na szybko byłby wyrazem braku szacunku względem przybyłych i nietaktu ze strony Młodych. A tego przecież nie chcemy.

Kiedy kupić?

Aby uniknąć wpadek i nieporozumień, prezenty dla gości weselnych powinniśmy wybrać na kilka miesięcy przed planowanych ślubem. Wówczas będziemy mieli czas na niespieszne poszukiwania, rozważne przemyślenia i wybór odpowiedniej opcji. Upominki dla gości można znaleźć w sklepach stacjonarnych lub w Internecie. Zanim jednak wybierzemy odpowiedni sklep, upewnijmy się, że posiada on w swoim asortymencie odpowiednią ilość takich samych produktów. W końcu większość przybyłych powinno dostać to samo.

Co dać gościom w prezencie?

Wyraz podzięki dla gości z reguły ma symboliczny wydźwięk. Z tego też względu prezenty dla gości nie muszą być drogie i okazałe. Wystarczy nieco efektowny i przede wszystkim dany od serca upominek. Pamiętajmy przy tym, że symboliczny nie znaczy kiczowaty i wybrany na odczepnego. To ma być symbol szczerej wdzięczności, której dowodem będzie niekoniecznie cena, lecz głównie jakość prezentu.

podarunek dla gości weselnych
fot. pexels.com

Prezenty dla gości weselnych – sprawdzone pomysły

Koszty wesela do najmniejszych nie należą. Nic więc dziwnego, że Para Młoda mimo wszystko dwoi się i troi, aby budżet weselny nie został przekroczony. Niestety często to graniczy z cudem, a niespodziewane wydatki mimo licznych starań zawsze się gdzieś pojawią. Co to ma do upominków? Otóż bardzo wiele. Gości weselnych z reguły jest dużo, a nowożeńców tylko dwoje. Trudno byłoby kilkudziesięciu, a w niektórych przypadkach nawet i ponad setkę gości obdarować drogimi upominkami. Na szczęście w dzisiejszych czasach można znaleźć bardzo fajne prezenty dla gości w niskiej cenie. Sklepy z prezentami dla gości oferują nam między innymi:

Słodycze

Do tej kategorii należą między innymi: pyszne czekoladki, słodkie lizaki, dobre ciastka i miód w małych słoiczkach. Wszystkie zapakowane w personalizowane opakowania. Na opakowaniu lub dołączonej do niego karteczce zawarte są podziękowania, imiona nowożeńców i data ślubu.

Drobne pamiątki

Jak wiadomo, słodycze jako podziękowanie dla gości to wysoce symboliczny i – nie ukrywajmy – nietrwały – podarunek. Pamiątki z niego na pewno nie będzie. Jeśli chcemy, aby goście na dłużej zapamiętali ten wyjątkowy dzień, podarujmy im na przykład: małe aniołki, figurki przedstawiające nowożeńców, bańki mydlane w ozdobnym opakowaniu, magnesy na lodówkę z personalizowanymi podziękowaniami.

Praktyczne upominki

Oczywistym jest, że w tej sytuacji liczy się gest i każdy, nawet najmniejszy wyraz wdzięczności ze strony Młodych względem gości jest mile widziany. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby prezent dla gości faktycznie mógł się im na coś przydać. Praktyczne prezenty dla gości, z których będą mogli zrobić użytek to między innymi: sadzonki roślin, niewielkie puzderka do przechowywania drobiazgów, małe lusterko z personalizowaną grafiką, pachnące mydełka do kąpieli, małe świeczki zapachowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here