Prezent na dzień babci i dziadka
fot. pexels.com/

Wbrew pozorom, o ciekawy prezent na dzień babci i dziadka wcale nie trudno. Przekonaj się sam i sprawdź, co kupić dziadkowi i babci z okazji ich święta.

Kiedy dzień babci i dziadka zbliża się wielkimi krokami, wnuczęta zaczynają zastanawiać się, jaki prezent dla dziadka i babci będzie najlepszy. Jak można się tego dowiedzieć? Jedni działają na własną rękę: nikomu nic nie mówiąc robią małe rozeznanie i na podstawie zebranych informacji kupują to, co uznają za słuszne. Inni nie chcą ryzykować, że prezent może okazać się nietrafiony i pytają seniorów wprost, co chcieliby dostać. Który sposób jest lepszy?

prezent dla seniora
fot. pexels.com

Skąd wiedzieć, co kupić dziadkom?

Zapytać ich wprost, czego potrzebują? A może zaryzykować i kwestie upominku od początku do końca zachować przed dziadkami w tajemnicy? Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, czy dobrze znamy potrzeby i gusta naszych kochanych seniorów.

Jeśli naprawdę wiemy co im się przyda, idealny prezent możemy kupić bez ich wiedzy. Jeżeli natomiast kompletnie nie mamy pojęcia, co kupić babci i dziadkowi z okazji ich święta, można z nimi po prostu porozmawiać. Niestety wybierając opcję numer dwa spodziewajmy się, iż możemy usłyszeć, że oni żadnych prezentów nie chcą, bowiem poza swoimi ukochanymi wnukami niczego do szczęścia nie potrzebują. Z tym argumentem nie wygramy, a po nim i tak już się niczego nie dowiemy. Na szczęście i z tej sytuacji jest wyjście. Z pomocą przychodzi nam lista przedstawiająca sprawdzone pomysły na upominek dla babci i dziadka.

pomysł na prezent dla babci i dziadka
fot. pexels.com/

Prezent na dzień babci i dziadka – sprawdzone propozycje

Symboliczny upominek dla seniora

Ograniczony budżet nie pozostawia nas bez możliwości. Za niewielkie pieniądze można dać komuś naprawdę fajny prezent. Dowodem na to są między innymi upominki takie jak: ramka na zdjęcia DIY, personalizowany kalendarz ścienny roczny lub z ładną grafiką, breloczki do kluczy, torba na zakupy, herbaciarka, zestaw kubków do kawy i herbaty, kwiaty doniczkowe, bombonierka, zestaw ręczników, nowe kapcie, drobne ozdoby do domu lub akcesoria kuchenne codziennego użytku.

Praktyczny prezent na dzień babci i dziadka

Z każdym rokiem coraz większym uznaniem cieszą się praktyczne prezenty. Praktyczne czyli takie, które nie będą niepotrzebnie zajmować miejsca, tylko faktycznie na coś się przydadzą. Nic w tym dziwnego. Trzeba wszak przyznać, że przedmioty codziennego użytku jako pomysł na prezent to korzystne rozwiązanie. My nie zmarnujemy swoich pieniędzy na tzw. łapacze kurzu, a dziadkom ułatwimy życie. Przykłady to: wyciskarka wolnoobrotowa, multifunkcyjny blender, nowa maszynka do mielenia mięsa, nadziewarka do kiełbas, zestaw garnków do gotowania, telefon dla seniora, zmywarka do naczyń czy nowa pralka.

Personalizowany podarunek

Zdawałoby się, że personalizowane prezenty są oklepane. Nic bardziej mylnego! Na pewno nie w tym przypadku. Seniorzy z racji wieku już się swego w życiu dorobili. Najczęściej niewiele im do szczęścia brakuje. Niektórzy mówią prawdę twierdząc, że wszystko co potrzeba mają i żadnych rzeczy nie potrzebują. Warto jednak pamiętać o tym, że na obecnym etapie ich życia liczą się wspomnienia i poczucie, że wciąż są ważni i nikt o nich nie zapomniał. To właśnie dlatego poza wspólnie spędzonymi chwilami, dziadkom warto sprawić im jakiś personalizowany prezent. Personalizowany czyli taki, który został stworzony tylko i wyłącznie z myślą o nich. Gadżety i akcesoria, które można wedle własnego uznania spersonalizować, to między innymi: kubek, koszulki, poduszki, pościel, ramki na zdjęcia, talerze, a nawet biżuteria!

Coś więcej niż rzecz

Prezenty podarowane od serca nie muszą być drogie ani wyszukane. One same w sobie są wspaniałe i mogą przynieść wiele radości. Warto jednak pamiętać, że możemy dać komuś coś więcej niż rzeczy. Przykładem tego są między innymi:

  • rodzinna sesja zdjęciowa, która będzie niezapomnianą przygodą i pamiątką na lata
  • pamiątkowy album ze zdjęciami zawierający w sobie najpiękniejsze wspomnienia
  • opłacony pakiet badań dla seniora, na który ten z rożnych względów sam nie może sobie pozwolić, a ze względu na zdrowie i chęć dłuższego życia powinien
  • bilety na wczasy dla seniora aby odpocząć i zregenerować siły
  • przedpłacony kurs nauki tańca dla aktywnych dziadków lub warsztaty tematyczne wspierające rozwój nowych umiejętności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here