prezent na chrzest
fot. pexels.com/

Prezent na chrzest to nie lada wyzwanie.  Dać pieniądze, praktyczny prezent czy lepsza będzie pamiątka Chrztu Świętego? Nie zgaduj i sprawdź, co wybrać.

Zaproszeni na chrzest goście stoją przed niemałym wyzwaniem. Wbrew pozorom, prezenty na chrzest wcale nie tak łatwo wybrać. Każdy mówi coś innego. Jedni twierdzą, że najlepszy prezent na chrzest to pieniądze. Inni z kolei idą z duchem czasu i preferują praktyczne prezenty dla dziecka na chrzciny. Niektórzy zaś utrzymują, że bez pamiątki Chrztu Świętego ani rusz. Jak więc się w tym wszystkim odnaleźć i jaki prezent na chrzest w końcu wybrać?

prezent na chrzciny
fot. pexels.com

Prezent na chrzest – co warto wiedzieć przed zakupem?

Jaki budżet na prezent?

Chrzest to kosztowna sprawa nie tylko dla rodziców dziecka, lecz także dla zaproszonych gości. I jedni i drudzy muszą liczyć się z tym, że na taką uroczystość trzeba przeznaczyć mniejsze lub większe pieniądze. Zawsze gdzie w grę wchodzą dodatkowe koszty, trzeba oszacować budżet. Dzięki temu finanse zachowamy pod kontrolą, a odpowiedni prezent wybierzemy bardziej świadomie.

Jakie są preferencje rodziców?

Nie ma co ukrywać, że rodzice dziecka także powinni mieć w kwestii prezentu coś do powiedzenia. To ich dziecko i dobrze byłoby poznać ich zdanie. Chcemy zrobić niespodziankę i prezent do ostatniej chwili zachować w tajemnicy? Dobrze, ale tylko jeśli naprawdę wiemy co dać dziecku na chrzest. Jeśli mamy wątpliwości, warto swój pomysł skonsultować z rodzicami malucha. Dlaczego? Bowiem prezent na chrzciny to bardzo delikatna sprawa. Jeśli będzie nietrafiony, my niepotrzebnie wydamy pieniądze, a rodzice i dziecko nie będą mieli z niego pożytku.

Czy praktyczne rozwiązania to dobry pomysł?

W dzisiejszych czasach coraz większą popularnością cieszą się praktyczne prezenty. Taki też z reguły powinien być prezent na chrzciny. Maluszek będzie miał z niego pożytek, rodzicom ułatwi on życie, a my będziemy zadowoleni, że podarunek na coś się przydał. Pieniądze także do tej kategorii należą, bowiem dzięki nim można kupić to, co potrzeba.

Pamiątki – tak czy nie?

Czy pamiątki na chrzciny odeszły do lamusa? Absolutnie nie! Pamiątka Chrztu Świętego wciąż jest ważnym elementem całego przedsięwzięcia. Warto jednak pamiętać, że to od nas zależy, czy przeznaczymy na nią cały budżet, czy tylko jego nieznaczną część.

prezent z okazji chrztu
fot. pexels.com/

Prezent na chrzciny – propozycje tematyczne

Pieniądze

Nie ulega wątpliwości, że kiedy nie wiemy co kupić na chrzest, pieniądze okazują się być najlepszym rozwiązaniem dla obu stron. Zaproszeni goście nie muszą chodzić po sklepach i gorączkowo zastanawiać się, jaki prezent na chrzciny będzie najlepszy. Rodzice dziecka będą zadowoleni, bowiem otrzymane pieniądze przeznaczą na naprawdę potrzebne dla dziecka rzeczy lub odłożą je na przyszłość malucha. Alternatywą dla tego rozwiązania są karty podarunkowe do wybranego sklepu. Jednak tutaj warto być ostrożnym. Sklepy są różne i nie każdy z nich może mieć w pełni odpowiadający rodzicom malucha asortyment.

Zabawki dla dziecka

Wbrew pozorom, zabawki na chrzest to nie jest zły pomysł. Zanim jednak obkupimy malucha pluszakami, warto się chwilę zastanowić. Miś niekoniecznie będzie takiemu dziecku potrzebny. Lepszym pomysłem będą inne, bardziej użyteczne zabawki. Na przykład pierwszy rowerek biegowy, pchacz dla dziecka, chodzik do nauki chodzenia, karuzela na łóżeczko, czy dostosowane do wieku malucha, porządne zabawki interaktywne.

Użyteczny prezent na chrzest

Nie da się ukryć, że rodzicielstwo to kosztowna sprawa. Będąc rodzicem, niemal na każdym kroku czekają nas jakieś wydatki. To bywa nie tylko męczące psychicznie, ale i niejednokrotnie znacząco uszczupla budżet rodziców. Na szczęście można ich nieco odciążyć. Jak? Wystarczy, że jako prezent na chrzest podarujemy maluchowi coś użytecznego, co dla rodziców zapewne wiązałoby się z niemałym kosztem. Na przykład: ubranka dla malucha, fotelik samochodowy, wózek dla niemowlaka, kojec dla dziecka, zapas pieluch, elektroniczna niania czy różnego rodzaju praktyczne akcesoria dla dziecka.

Pamiątka chrztu świętego

Chrzest Święty to wydarzenie, które warto upamiętnić. Aby to zrobić, wcale nie trzeba wydawać fortuny. Pamiątki Chrztu Świętego niekoniecznie muszą być drogie. W dzisiejszych czasach jest wiele możliwości i każdy może wybrać taką, na jaką pozwala mu budżet. Do wyboru mamy między innymi kartki z okazji chrztu, biblię dla dzieci, różańce, medaliki lub pamiątkowe grzechotki z grawerem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here