prezent dla dziewczynki
fot. pixabay.com

Dorośli doskonale wiedzą, że wybrać prezent dla dziewczynki wcale nie jest tak łatwo. Nie kupuj byle czego i sprawdź, co warto kupić a czego nie.

Przyjęcie urodzinowe za pasem a ty wciąż zastanawiasz się, co kupić dziewczynce na urodziny? Nie czekaj do ostatniej chwili. Choć dzieci potrafią cieszyć się nawet z drobnostek, urodzinowy upominek dla małej księżniczki powinien być dobrze przemyślany.

W dzisiejszych czasach sklepy zabawkowe są wręcz przepełnione różnego rodzaju zabawkami. Nic więc dziwnego, ze dorosłych niejednokrotnie dopada paraliż decyzyjny. Z tego powodu niektórzy po prostu wolą dać dziecku pieniądze. Niestety nie zawsze takie posuniecie po prostu wypada. Dlaczego? Najczęściej przez wiek. Małe dzieci nie widzą wartości w pieniądzach i ich widok niezbyt mógłby je ucieszyć. Nie zawsze rozumieją bowiem, że można zapłacić nimi w sklepie za wybrane zabawki. Nie znają także takiego pojęcia jak budżet. Trudno wytłumaczyć więc maluchowi, że jeśli dostało 100 zł, nie może kupić sobie wypatrzonego w sklepie produktu wartego 200 czy nawet 300 zł.

co na urodziny dla dziewczynki
fot. pixabay.com

Kiedy dać dziecku pieniądze zamiast zabawki?

Rozwój dziecka i jego inteligencji jest kwestią ściśle indywidualną. Niektóre dzieci mając już 6 lat znają jako tako pojęcie pieniądza i jego wartość. Inne zaś w tym wieku mogą w dalszym ciągu nie rozumieć o co z tymi całymi banknotami i monetami chodzi. Dlatego najbezpieczniej jeśli dziecko zacznie dostawać pieniądze zamiast prezentu w wieku około 7 lat wzwyż.

Prezent dla dziewczynki – jak wybrać?

Jeśli jest to nasze dziecko to po prostu podpatrzmy, czym się aktualnie interesuje, kim są ulubione postacie z bajek i czym się najchętniej bawi. Jeśli ma być to prezent dla siostrzenicy, bratanicy czy innej dziewczynki w rodzinie – najbezpieczniej będzie poradzić się bezpośrednio jej rodziców. Dzięki temu dziecko dostanie to, co lubi, a my nie zmarnujemy niepotrzebnie pieniędzy kupując nietrafiony prezent.

prezent dla dziewczynki na roczek
fot. pixabay.com

Sprawdzone pomysły na prezent dla dziewczynki

Prezent dla dziewczynki na roczek

Roczna dziewczynka jest jeszcze bardzo mała i prezent dla tak małego dziecka nie powinien być dziełem przypadku. Maluchy jeszcze nie posiadają instynktu samozachowawczego. W związku z tym bez namysłu i niekiedy wręcz zbyt odważnie eksplorują świat. Niestety najczęściej robią to wkładając różne przedmioty do buzi. Właśnie z tego względu roczne dzieci nie powinny dostawać zabawek z elementami, którymi mogłyby się udławić. Dlatego niewskazana jest między innymi biżuteria dla dziewczynki czy małe klocki LEGO. Dobrze za to w tym wieku sprawdzą się różnego rodzaju zabawki interaktywne czy książeczki dla dzieci ze sztywnymi stronami.

Prezent dla trzylatki

Trzyletnie dzieci są już bardziej rozumne. Jednak i te potrafią wyczyniać różne, nie zawsze bezpieczne cuda. Dlatego pamiętajmy aby wybrane przez nas zabawki nie posiadały ostrych krawędzi czy zbyt wielu możliwych do zgubienia bądź wsadzenia do buzi elementów. Trzyletnia dziewczynka z pewnością ucieszy się z prezentów takich jak: lalka, wózek do zabawy dla dziecka, drewniane klocki, zabawkowa kuchnia, drewniany domek dla lalek czy duże puzzle składające się z niewielkiej ilości elementów.

Prezent dla pięciolatki

Dziewczynki w wieku pięciu lat mają już bardziej rozwinięty instynkt samozachowawczy, tak więc ich zabawy nie bywają już nieprzemyślane. Dzięki temu dorośli mają tutaj większe pole do popisu i nie muszą tak bardzo martwić się o bezpieczeństwo malucha. Jako prezent dla pięciolatki doskonale sprawdzą się między innymi: stój księżniczki, duży domek dla lalek, zabawkowa biżuteria, różnego rodzaju gry edukacyjne, puzzle z większą ilością elementów, hulajnoga, rower na 4 kółkach, zabawkowa toaletka, książki z obrazkami, kolorowanki, kredki, zestawy artystyczne czy różnego rodzaju zabawki kreatywne dla dzieci.

Prezent dla siedmiolatki

W dzisiejszych czasach siedmioletnia dziewczynka to naprawdę już duża pannica. Wbrew pozorom, dzieci w tym wieku już nie zadowolą się byle czym. Z zaciekawieniem patrzą na najnowsze trendy zabawkowe w reklamach telewizyjnych, podglądają co fajnego mają ich koleżanki i przede wszystkim zaczynają mieć swoje wymagania. Jaki więc prezent dla siedmiolatki będzie najlepszy? Małej księżniczce z pewnością spodoba się stój, dzięki któremu poczuje się jak bohaterka swojej ulubionej bajki. Inne pomysły to między innymi: pierwszy własny zestaw do makijażu dla dziewczynki, gry planszowe, gry karciane, proste książki do samodzielnego czytania, zegarek elektroniczny, rolki, dwukołowa hulajnoga czy tablet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here