pierścionek zaręczynowy
fot. pexels.com/

Pierścionek zaręczynowy to nie lada wyzwanie dla każdego mężczyzny. Nie popełnij gafy i sprawdź, jak wybrać najlepszy.

Nie ulega wątpliwości, że kupno pierścionka zaręczynowego to bardzo stresujące i trudne zadanie. Tym bardziej, że poza rozmiarem, trzeba jeszcze trafić w gust przyszłej narzeczonej. Co więcej, jeśli chcesz zorganizować zaręczyny w tajemnicy, przed tobą kręta droga. Nie zdawaj się na intuicję i sprawdź, jak wybrać pierścionek zaręczynowy.

jak wybrać pierścionek zaręczynowy?
fot. pexels.com/

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Określ swój budżet

Niektórzy twierdzą, że cena pierścionka zaręczynowego nie powinna grać większej roli bowiem liczy się uczucie. Owszem, uczucie jest ważne, jednak nie powinno ono drenować naszego portfela. Zanim więc damy ponieść się emocjom, warto uprzednio określić budżet na pierścionek zaręczynowy. I choć mówi się, że co kraj to obyczaj, w Polsce ceny tego typu biżuterii są różne i nie ma tutaj żadnej konkretnej zasady mówiącej, ile wydać na pierścionek zaręczynowy. Jest to kwestia ściśle indywidualna i każdy może podjąć taką decyzję, jaką uważa za słuszną i możliwą do bezproblemowego zrealizowania. W dzisiejszych czasach na rynku można znaleźć zarówno pierścionki zaręczynowe do 200 zł, jak i takie, których cena sięga kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych. Warto tutaj zaznaczyć, że niektóre sklepy jubilerskie oferują zakupy ratalne.

Znajdź sprawdzonego jubilera

W przeciwieństwie do dawnych lat, obecnie sklepy z pierścionkami zaręczynowymi mnożna znaleźć niemal na każdym kroku. Ten rodzaj biżuterii znajdziemy nie tylko stacjonarnie, ale również w Internecie. Jubiler online najczęściej daje nam o wiele większy wybór, niż ten, do którego możemy pójść osobiście. Bez wątpienia jest w czym wybierać. Jednak warto być ostrożnym. Dlaczego? W dzisiejszych czasach nie trudno o tandetne wyroby jubilerskie. Zanim zdecydujemy się na zakupy, warto zrobić małe rozeznanie. Sprawdź, jak długo dany jubiler utrzymuje się na rynku. Poczytaj opinie o nim, oraz o produktach, które sprzedaje. Dowiedz się także, czy wybrany przez ciebie sklep z biżuterią jest w stanie dać stuprocentową gwarancję na oferowane produkty. Pierścionek zaręczynowy to zakup na lata. Musi być solidny i przetrwać próbę czasu. Tutaj nie powinno być miejsca na wątpliwej jakości materiały i tandetne rozwiązania.

jaki pierścionek zaręczynowy
fot. pexels.com/

Wybierz odpowiedni kamień

Z reguły pierścionek zaręczynowy powinien mieć chociaż jeden kamień, zadanie wydaje się więc proste – znaleźć pierścionek zaręczynowy z kamieniem lub kilkoma. Lecz i tutaj warto chwilę się zastanowić. Kamienie są różne, mają różne kolory, kształty, a nawet znaczenie! Jeśli przywiązujesz wagę do szczegółów sprawdź, jakie znaczenie ma dany kamień i wybierz ten, który według ciebie będzie odpowiedni. Jeśli nie, po prostu kieruj się poczuciem estetyki i jego ceną. W razie wątpliwości zawsze możesz poprosić o radę jubilera.

Określ jaki styl ma mieć pierścionek zaręczynowy

Kamień to jedno, a styl pierścionka zaręczynowego to drugie. Tego rodzaju biżuteria będzie z kobietą już do końca życia. Dobrze więc, jeśli idealnie trafimy w gust ukochanej. Jednak nie jest to takie łatwe. Na szczęście podpowiedzią może okazać się rodzaj biżuterii, jaki przyszła narzeczona nosi na co dzień. Lubi duże pierścionki i masywną, odważną biżuterię? A może woli delikatne i nierzucające się w oczy ozdoby? Ceni sobie białe, żółte czy może różowe złoto? Zastanów się dobrze i na tej podstawie dokonaj wyboru. Jeśli wciąż będziesz miał dylemat (a zaręczyny chcesz zachować w tajemnicy), możesz wybrać styl pierścionka zaręczynowego dla ukochanej z jakąś zaufaną osobą. Może być to mama, siostra czy przyszła szwagierka.

Poznaj rozmiar palca przyszłej żony

Jak poznać rozmiar palca kobiety swojego życia? Wbrew pozorom, jest to bardzo proste. Nie musimy iść z nią na mierzenie palca u jubilera. Wystarczy zmierzyć jej pierścionek suwmiarką. Oczywiście chodzi o ten pierścionek, który nosi na serdecznym palcu prawej dłoni. Jeśli takowego nie ma, suwmiarką możemy zmierzyć.. palec ukochanej kiedy śpi! Innym wyjściem jest mierzenie obwodu palca nitką lub sznurkiem. Kiedy przyszła narzeczona będzie spać, zmierz jej serdeczny palec u prawej dłoni sznureczkiem. Dokładnie zaznacz markerem miejsce, w którym idealnie owija on palec. Następnie rozłóż prosto sznureczek na stole, zmierz wyznaczoną długość w milimetrach i gotowe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here