maseczka

Pandemia koronawirusa SARS-Co-2 zmieniła naszą rzeczywistość. Wymogiem stało się noszenie maseczek ochronnych. Maseczki nosimy aby ochronić siebie i innych przed zachorowaniem na covid 19. O ile dorośli ludzie potrafią zrozumieć potrzebę zakładania maseczek ochronnych na twarz, o tyle dzieci mogą się przed tym bronić.

Co zrobić, żeby maseczka dla dziecka była przez dzieci chętnie zakładana?

Maseczki dla dzieci muszę mieć atrakcyjny wygląd. Maseczka dla dziecka powinna posiadać kolorowe wzornictwo i być wykonana z przyjaznych, miłych w dotyku materiałów.

Dobrym pomysłem, który zachęci nasze dzieci do zakładania maseczki dla dzieci jest umieszczenie na niej zabawnych napisów, emotikonek czy kontrastujących kolorów, które przyciągają uwagę. Dzieci bardzo często mają swoich ulubionych bohaterów bajek. Postać z kreskówki jako nadruk spowoduje, że maseczki dla dzieci będą kojarzyły się im z zabawą a nie z niemiłą koniecznością zakładania na twarz maseczki dla dziecka. Nasze pociechy, docenią również maseczki dla dzieci z motywem zwierzątek. Maseczka dla dziecka z pieskami, kotkami, króliczkami, myszkami, słonikami i innymi zwierzętami wywoła uśmiech na twarzy każdego dziecka.

Ale maseczki dla dzieci oprócz atrakcyjnego wyglądu, powinny też spełniać inne wymogi. Maseczka dla dziecka powinna być wykonana z materiałów nie podrażniających skóry i nie wywołujących alergii. Materiał użyty do uszycia maseczki dla dziecka musi być wysokogatunkowy i musi posiadać atest. Maseczka dla dziecka musi być idealnie dopasowana do twarzy dziecka. Nie może powodować ucisku czy otarć. Maseczka dla dziecka spełniająca te wymogi zapewnia komfort w użytkowaniu. Dziecko, zachęcone atrakcyjnym wyglądem maseczki dla dzieci chętnie pozwali sobie taką maseczkę założyć a starsze samo będzie pamiętało o zakładaniu maseczki dla dzieci przed wyjściem z domu.

Pamiętajmy, że maseczka po około dwóch godzinach użytkowania robi się nieprzyjemnie wilgotna i należy ją zmienić. Dlatego też jeżeli dziecko dłużej przebywa po za domem, musimy je zaopatrzyć w maseczki dla dzieci w większej ilości.

Maseczki dla dzieci mogą być nie tylko ochroną ale i zabawą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here