jak przygotować mieszkanie do sprzedaży
fot. pexels.com

Masz nowy dom, a stare lokum chcesz sprzedać z zyskiem? Sprawdź, jak przygotować mieszkanie do sprzedaży żeby jak najwięcej na nim zarobić.

To już nie te czasy, że mieszkania na sprzedaż schodzą jak świeże bułeczki. Kiedyś mieszkań było mało, a ludzi dużo. Żeby mieć swoje mieszkanie, trzeba było czekać latami na to, aż jakieś się zwolni żeby ktoś inny mógł w końcu je zająć. Dziś jest zupełnie inaczej. Mieszkania na sprzedaż nie są rzadkością, a ludzie chcący iść na swoje mają w czym wybierać. Mając w czym wybierać, mogą wybrzydzać. Nic więc dziwnego, że konkurencja na rynku nieruchomości ciągle rośnie. Developerzy i właściciele mieszkań dwoją się i troją, żeby choć na chwilę przyciągnąć uwagę potencjalnych kupców. Jeśli tego nie zrobią, będą mieli pustostany, a te generują koszty. Chcesz już to wszystko mieć za sobą i w końcu przytulić gotówkę? Nie czekaj i dowiedz się, jak przygotować mieszkanie do sprzedaży szybko i skutecznie.

jak przygotować mieszkanie na sprzedaż
fot. pexels.com

Cena i lokalizacja mieszkania na sprzedaż to nie wszystko

Zdawałoby się, że korzystna cena i dogodna lokalizacja nieruchomości wystarczą żeby sprzedać mieszkanie szybko i z dobrym zyskiem. Jeśli będziesz mieć szczęście, lokalizacja i cena same w sobie będą skuteczną reklamą. Niestety najczęściej o sukcesie właściciela nieruchomości decydują także inne, niemniej ważne czynniki. Jakie? Między innymi wygląd i stan mieszkania. Nawet jeśli technicznie wszystko jest w porządku, ale mieszkanie nie będzie zbyt reprezentatywne, potencjalni kupcy mogą uciec ci sprzed nosa i pobiec prosto w ramiona konkurencji. Nie dopuść do tego i sprawdź, jak przygotować mieszkanie do sprzedaży.

jak przygotować mieszkanie do sprzedaży
fot. pexels.com

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Posprzątaj mieszkanie

Poupychane po kątach kartony i porozrzucane po całym mieszkaniu rzeczy osobiste właściciela nie wyglądają dobrze. Taki widok zniechęca do zakupu. W końcu Osoby zainteresowane kupnem chcą przyjść obejrzeć mieszkanie, nie magazyn. Ludzie przychodzą oglądać mieszkanie nie tylko po to, aby zobaczyć faktyczny stan mieszkania. Oni chcą chociażby częściowo doświadczyć tego, co czuliby w tym właśnie miejscu już mieszkając. Oni muszą się tutaj chociażby przez chwilę poczuć jak u siebie, nie jak u ciebie. Trzeba im stworzyć do tego przestrzeń. Dlatego jeśli masz taką możliwość, pozbądź się z powierzchni nieruchomości wszystkich swoich rzeczy osobistych i zostaw tylko to, co konieczne. Jeśli jest to niemożliwe, po prostu zrób generalne porządki i wysprzątaj mieszkanie na błysk.

Zaaranżuj pomieszczenia tematycznie

Jak już wspomnieliśmy, konkurencja na rynku nieruchomości jest naprawdę spora. Właściciele nieruchomości żeby sprzedać mieszkanie wynajmują specjalne firmy, które procesem sprzedaży zajmują się od początku do końca. Decydują się na pośredników, wynajmują ekipy remontowe, dekoratorów wnętrz, a także fotografów. Jeśli nie możesz sobie taki luksus pozwolić lub cały zysk ze sprzedaży chcesz mieć tylko dla siebie, musisz o wszystko zadbać sam. Aby twoja oferta sprzedaży mieszkania wypadła lepiej na tle konkurencji, pomieszczenia zaaranżuj tematycznie, czyli zgodnie z ich przeznaczeniem. Niech salon faktycznie będzie miejscem przyjmowania gości, nie sypialnią. Wolny pokój może być na przykład miejscem na domowe biuro, nie składowiskiem. Pokój dziecięcy pokojem dziecięcym, i tak dalej. Jak się za to zabrać? To bardzo proste. Zrób przemeblowanie i zmień aranżacje pomieszczeń tak, aby rodzaj mebli i przedmioty pasowały do „tematyki” danego pomieszczenia.

Przeprowadź drobne naprawy

Myślisz, że niedokręcone gniazdka, wystające spod uszkodzonych listew podłogowych kable, pęknięcia na ścianie, niedomykające się drzwi i zepsuta spłuczka toaletowa to drobnostki, na które nikt nie zwróci uwagi? Błąd! Dla ciebie to drobnostki, ale dla osób, które na mieszkanie mają wyłożyć kilkaset tysięcy złotych to ważne sprawy. Co więcej, potencjalni kupcy mogą te z pozoru drobne mankamenty wykorzystać jako twarde argumenty do negocjacji ceny przy kupnie mieszkania. Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość z zyskiem, który będzie cię naprawdę satysfakcjonował, musisz wziąć się do roboty. Nie czekaj i jak najszybciej przeprowadź w domu wszystkie te drobne, dotychczas spychane na dalszy plan naprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here