Nowoczesne sukienki mini na komunię

0
1027

Decydując się na założenie sukienki na komunię, wiele kobiet zastanawia się, którą najlepiej będzie wybrać. Długą, krótką, a może midi? Prostą czy rozkloszowaną? Tradycyjne zasady względem komunijnego dress code’u powoli odchodzą w zapomnienie, dzięki czemu panie mogą pozwolić sobie na odrobinę większą swobodę, wybierając kreację. Która będzie zatem idealna?

Klasyczna sukienka ołówkowa w intensywnym kolorze

Sukienki ołówkowe pięknie przylegają do ciała i podkreślają jego kształty. Ich zaletą jest bez wątpienia wyrafinowana elegancja, z jaką są utożsamiane. Każda kobieta, która wybierze dla siebie właśnie taką kreację, z pewnością będzie mogła cieszyć się nienagannym wyglądem i aprobatą ze strony otoczenia.

Elegancja tego klasycznego stroju może zostać jeszcze bardziej wyróżniona, jeśli zdecydujemy się na kreację w intensywnym kolorze. Pomimo że nie jest to tradycyjna barwa noszona podczas komunii, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Ciekawie przełamie schemat klasycznej, stonowanej sukienki, dodając do tradycyjnego kroju odrobinę świeżości i “pazura”. Przykładem takiej sukienki może być Nanette.

Koronkowa mini

Kolejnym ciekawym wyborem może być sukienka mini. Wiele kobiet zastanawia się, czy taka kreacja jest odpowiednia na religijną uroczystość, jednak warto pamiętać, iż nowoczesne kanony mody już dawno odeszły od klasycznego, obowiązkowego zakładania sukienek midi (albo chociaż sięgających niemal do kolana). Dziś możemy pokusić się o nieco bardziej odkryty strój, zwłaszcza jeśli sukienka w górnej części jest bardziej zabudowana, co sprawi, że nie będzie wydawała się typowym strojem dyskotekowym.

Wybierając mini, które już samym swoim krojem przyciągnie wzrok, lepiej zrezygnować też z innych, typowo balowych szczegółów takiej sukienki. Znacznie lepiej sprawdzi się stonowany kolor niż krzykliwy lub pełen złoceń. Lepiej będzie też wybrać materiał gładki niż z printem, by kreacja nie wydawała się zbyt strojna.

Jednym z ciekawych rozwiązań, które pozwoli na zachowanie niecodzienności takiego stroju, a jednocześnie nie uczyni go przesadnie bogatym, jest wybór koronkowej sukienki mini w pastelowym kolorze (lub białej). Będzie ona jednocześnie delikatna, bardzo kobieca i wpisze się dobrze w kanon nowoczesnej, odważnej mody komunijnej. Idealnym modelem może być na przykład Pinacolada.

Długa i zwiewna

Sukienki na komunie mogą mieć różną długość, dlatego wśród częstych wyborów nie brakuje również długich kreacji o zwiewnym materiale. Są one szczególnie chętnie wybierane ze względu na upały, które nierzadko panują w maju. Długa sukienka może przyjemnie ochłodzić podczas takiej pogody, osłaniając nogi cienkim materiałem i przyjemnie owiewając wokół nich.

Przykładem takiej kreacji może być Luna, która posiada wspaniały, podkreślający kobiece kształty krój. Jej delikatny kolor idealnie wpasuje się w komunijne standardy, czyniąc z niej sukienkę jednocześnie nowoczesną i tradycyjną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here