prezent dla młodej pary
fot. pexels.com/

Za chwilę ślub, a prezent dla młodej pary jeszcze niegotowy? Pospiesz się i sprawdź, jaki prezent ślubny podarować młodej parze na nową drogę życia.

Zaproszenie na ślub to zapowiedź nie tylko dobrej zabawy i tańców do białego rana. Ono także zobowiązuje. Zgodnie z tradycją, goście weselni obdarowują młodą parę podarunkami, które mają im służyć na nowej, formalnie przypieczętowanej drodze życia. Mimo iż tradycja ta nie zmienia się od lat, za każdym razem w głowie wszystkich zaproszonych pojawia się pytanie – co podarować młodej parze na ślub? Nic w tym dziwnego. W końcu prezent ślubny, a raczej jego wybór nie jest wcale łatwym zadaniem. Nawet jeśli nie jest to nasze pierwsze w życiu zaproszenie na wesele, możemy mieć z tym problem.

prezent na ślub
fot. pexels.com

Pieniądze czy prezent dla młodej pary?

W dawnych czasach dawanie pieniędzy parze młodej nie było zbyt częstym zjawiskiem. Z uwagi na wiele czynników, młodych obdarowywano po prostu przedmiotami codziennego użytku. Warto tutaj zaznaczyć, że kilkadziesiąt lat temu, nawet najzwyklejsze rzeczy, które obecnie każdy z nas ma w domu, nie były powszechnie dostępne. Żeby znaleźć coś ekstra, trzeba było się nieźle nakombinować.

Na szczęście dziś nie ma z tym większego problemu. Na wyciągnięcie ręki mamy różnego rodzaju udogodnienia i przedmioty, na które nie trzeba wydawać fortuny. Co więcej, dzisiejsze pensje pozwalają na oszczędzanie pieniędzy, które to można podarować młodym.

Więc co dać parze młodej na ślub? Pieniądze czy zwykły prezent? Tutaj nie ma sztywnej reguły, ani jedynej dobrej odpowiedzi. Młodzi często sami sugerują, jaką formę podarunku ślubnego woleliby otrzymać. Jeśli nie dostaliśmy takiej informacji, powinniśmy nieco pogłówkować. W tym miejscu warto zastanowić się, co parze młodej na danym etapie ich życia będzie bardziej potrzebne.

Jeżeli młodzi jeszcze nie są do końca ustatkowani, warto wspomóc ich pieniędzmi. Jeśli para młoda ma już jakiś dorobek, a ich praca zarobkowa pozwala im na spokojne i stabilne życie – wówczas dobrym pomysłem są nie pieniądze, lecz prezent.

prezent dla nowożeńców
fot. pexels.com

Jaki prezent dla młodej pary?

Jeśli zdecydowaliśmy, że prezentem nie będą pieniądze lecz coś innego, przed udaniem się na zakupy trzeba trochę pomyśleć. Nie możemy wybrać tego, co podoba się nam. Tutaj trzeba trafić w gusta i potrzeby młodych. Niektóre pary młode sporządzają coś takiego, co nazywa się lista prezentów ślubnych. I choć ów lista niekiedy wciąż budzi wiele kontrowersji, jest to naprawdę praktyczne rozwiązanie. Jeśli jasno powiedziano nam co kupić – małżonkowie będą zadowoleni, a my nie wyrzucimy pieniędzy w błoto wręczając im nietrafiony prezent.

Bądź co bądź, lista prezentów ślubnych jeszcze nie cieszy się zbytnią popularnością. Jeśli zakochani takowej nie sporządzili, musimy zrobić rozeznanie. Można zapytać ich wprost, jaki prezent ślubny chcieliby dostać. Kiedy jednak chcemy zrobić młodej parze niespodziankę, skorzystajmy z rady bliskich im osób. Warto podpytać ich rodzinę i znajomych o to, czego w danym momencie potrzebują, o czym marzą i z czego na pewno byliby zadowoleni. W ten sposób zawęzimy nasz obszar poszukiwań i ułatwimy sobie – i tak już samo w sobie trudne – zadanie.

Popularne pomysły na prezent ślubny

W zależności od naszych możliwości finansowych, możemy młodej parze kupić między innymi prezenty takie jak: telewizor, ekspres do kawy, odkurzacz, blender, wyciskarka do soków, ozdoby do domu, komplet talerzy, pościel, zestaw ręczników, garnki do gotowania czy inne przedmioty codziennego użytku.

Nietypowy prezent ślubny

Młodzi już wszystko mają, a ty nie chcesz ich zawieść i masz ochotę podarować im coś wyjątkowego? Żaden problem! Nietypowe prezenty ślubne cieszą się coraz większą popularnością i co więcej – wcale nie muszą być drogie! W zależności od zasobów naszego portfela, możemy młodym podarować atrakcje takie jak: voucher na sesję zdjęciową, lot paralotnią, skok ze spadochronem, karta podarunkowa na wizytę w SPA dla par, kurs gotowania we dwoje, bilety na koncert ulubionego wykonawcy czy bon zakupowy do wybranego sklepu. Jak widać, możliwości jest naprawdę wiele. Wybierając mądrze, z pewnością podarujemy młodym najlepszy prezent na ślub.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here