prezent na chrzciny
fot. pixabay.com/

Praktyczny prezent na chrzciny to zły pomysł? Absolutnie! Sprawdź, jakie praktyczne prezenty na chrzest warto wybrać i dlaczego warto to zrobić.

Utarło się, że najlepszy prezent na chrzciny to pieniądze lub Pamiątki Chrztu Świętego. Owszem, może kiedyś tak było. Jednak czasy się zmieniły i obecnie wygląda to nieco inaczej. Czy to źle? Nie! Choć dawanie pieniędzy na chrzest i prezenty religijne to wciąż dobry pomysł, warto wyjść poza schematy i podążyć z duchem czasu.

Praktyczny prezent na chrzciny – dlaczego warto?

Posiadanie dzieci niesie za sobą ogromne koszty. Życie dziecka kosztuje i rodzice muszą dwoić się i troić, aby zaspokoić wszystkie jego potrzeby. Niestety mimo pracy zarobkowej, osoby posiadające dziecko nie na wszystko mogą sobie pozwolić. Chrzest Święty to okazja dla rodziny i gości, aby ich w trudach rodzicielstwa wesprzeć. Jak to zrobić? Przede wszystkim można z tej okazji podarować maluszkowi pieniądze, które zostaną przeznaczone na jego bieżące potrzeby. Innym i równie wartościowym rozwiązaniem są praktyczne prezenty. Praktyczne czyli takie, które i rodzicom i dziecku na co dzień faktycznie się przydadzą.

prezent na chrzciny
fot. pixabay.com/

Co warto wiedzieć przed zakupem?

Praktyczny prezent inny niż pieniądze trzeba dobrze przemyśleć. Nie możemy bowiem bezmyślnie kupić tego, co nam się podoba. Chybiony podarunek może przynieść więcej szkody niż pożytku. My niepotrzebnie wydamy pieniądze, a zawiedzeni rodzice będą zachodzić w głowę, co z nietrafionym prezentem zrobić. Zanim pójdziemy na zakupy, upewnijmy się, że znamy potrzeby malucha i wiemy, czego najbardziej w danym momencie jego rodzice potrzebują. O to można zapytać wprost. Jeśli nie chcemy tego robić, z pomocą mogą przyjść nam członkowie rodziny dziecka, którzy z pewnością chętnie nam coś podpowiedzą.

co kupić na chrzest
fot. pixabay.com/

Prezent z okazji Chrztu Świętego – sprawdzone propozycje

Ubranka dla dziecka

Dzieci rosną szybko i bez przerwy. Nic więc dziwnego, że ubranie dziecka niesie za sobą tylko niekończące się wydatki. Jeśli chcemy ulżyć rodzicom, zakupy odzieżowe dla malucha będą doskonałym pomysłem. Wcześniej jednak warto dowiedzieć się, jaki dokładnie rozmiar nosi dziecko. Pamiętajmy przy tym, że rozmiar rozmiarowi nie równy. W związku z tym, żeby wiedzieć co kupić po prostu weźmy jedno ubranko malucha na wzór. Jeśli nie mamy takiej możliwości pamiętajmy, że lepiej kupić za duże ubrania niż na styk.

Akcesoria dla dzieci

Trzeba przyznać, że gadżety dla niemowląt i akcesoria dla dzieci bardzo ułatwiają rodzicom życie. Niestety niektóre z nich bywają drogie i nie wszyscy mogą sobie na ich zakup pozwolić. Chrzest to idealna okazja żeby sprezentować maluszkowi taki prezent. Malucha potrzeby zostaną zaspokojone, a rodzice będą zadowoleni. Jakie akcesoria dla dzieci kupić? Może być to elektroniczna niania, mata edukacyjna, elektryczny bujak, organizer na pieluszki i artykuły dziecięce, podgrzewacz do butelek, krzesełko do karmienia, inhalator z nebulizatorem czy elektroniczny termometr bezdotykowy.

Artykuły higieniczne

Rodzice doskonale wiedzą, że codzienna pielęgnacja malucha w skali miesiąca wcale mało nie wynosi. Miesięczne koszty utrzymania niemowlaka potrafią być naprawdę spore. Jeśli chcemy żeby nasz prezent na chrzciny był naprawdę przydatny, podarujmy artykuły higieniczne. Zapas pieluszek jednorazowych i chusteczek nawilżanych to wcale nie będzie zły pomysł. Mydełka do kąpieli czy balsamy także warto wziąć pod uwagę. Oczywiście przed zakupem podpatrzmy lub po prostu zapytajmy, jakiego rodzaju i jakiej firmy produkty rodzice preferują.

Zabawki dla dziecka

Czy zabawki z okazji chrztu to głupi pomysł? Absolutnie nie! Wprost przeciwnie. Maluch nieustannie rośnie i zabawki prędzej czy później staną się nieodłączną częścią jego życia. Zanim jednak odwiedzimy sklep zabawkowy, przemyślmy kilka kwestii. Przede wszystkim nie kupujmy byle czego. Małe dzieci naprawdę nie potrzebują stosu pluszaków. To już nie te czasy, dziś możliwości mamy o wiele lepsze. Lepiej sprawdzą się różnego rodzaju zabawki interaktywne, które aktywnie będą wspierać jego rozwój. Inne pomysły to: chodzik, jeździk, pchacz, samochód elektryczny dla dziecka, tablica manipulacyjna, konik na biegunach czy basen z kulkami. Dziecko jest jeszcze na to za małe? Bez obaw, czas szybko leci i maluch będzie mógł z nich skorzystać już w niedalekiej przyszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here