Wyposażenie toalety

Udało ci się wygospodarować osobne pomieszczenie na toaletę, a może właśnie urządzasz strefę WC w łazience? Wybranie odpowiedniego wyposażenia to klucz do zadowolenia i wygody. Jednocześnie dla wielu osób jest to ogromne wyzwanie, czego powodem może być niewielkie doświadczenie w takich zakupach bądź ogromny wybór produktów. Sprawdź, jakie elementy wyposażenia mogą przydać się w twojej toalecie.

Toaleta

Najważniejszą częścią strefy WC jest oczywiście sama toaleta. Jej wybór powinien być dobrze przemyślany i dotyczy to nawet najdrobniejszych szczegółów. Należy zatem zwrócić uwagę nie tylko na miskę WC, ale także na deskę sedesową czy też przycisk do spłuczki Grohe. Podczas zakupów warto postawić na nowoczesne produkty, które pasują do aranżacji pomieszczenia, zapewniają wygodę i pozwalają zaoszczędzić wodę.

Pisuar

Ten element wyposażenia wbrew pozorom nie jest zarezerwowany jedynie dla toalet publicznych. Zakup pisuaru może okazać się strzałem w dziesiątkę zwłaszcza w przypadku domów, w których mieszkają mężczyźni. Dzięki takiemu produktowi panowie mogą liczyć na wygodę podczas załatwiania niezbędnych czynności fizjologicznych. Ponadto pisuary mogą zlikwidować problem plam po moczu na misce WC. Ich zaletą jest też niskie zużycie wody.

Bidet

W polskich domach coraz częściej pojawiają się również bidety. Jest to zdecydowanie bardzo pozytywny trend, ponieważ ten dość niewielki element wyposażenia toalety znacząco zwiększa poziom higieny domowników. Dzięki bidetom ze sklepu online elazienki.pl można szybko i wygodnie podmyć się po skorzystaniu z WC. Na dodatek można w ten sposób przyczynić się do zmniejszenia zużycia papieru toaletowego.

Szczotka do WC

W pomieszczeniu z toaletą na pewno nie może zabraknąć szczotki do WC. To niepozorne narzędzie pozwala na szybkie i dokładne wyczyszczenie miski, choć jego skuteczność zależy oczywiście od wybranego modelu. Ponadto obecność szczotki tuż obok toalety sprawia, że domownicy bądź goście mogą usunąć nieczystości z powierzchni miski od razu po skorzystaniu z WC. W ten sposób można uniknąć wielu krępujących sytuacji.

Uchwyt na papier

Podczas urządzania toalety warto pamiętać o wygospodarowaniu miejsca na uchwyt na papier toaletowy. Taki produkt jest bez wątpienia bardziej eleganckim rozwiązaniem niż trzymanie papieru np. na pralce bądź koszu z praniem. Ponadto uchwyty mogą być niebanalnym elementem dekoracyjnym. Oprócz klasycznych modeli mocowanych do ściany można postawić na efektowne modele stojące, które mogą mieć np. ciekawy kształt.

Kosz na śmieci

Tuż obok toalety z pewnością warto umieścić kosz na śmieci. Wybrany model nie musi być duży, ponieważ ewentualne odpady ze względu na higienę i tak należy często usuwać. Dzięki obecności kosza można jednak uniknąć sytuacji, w której domownicy muszą wynosić śmieci z łazienki np. do kuchni. Może być to szczególnie ważne dla dziewcząt i kobiet, dla których możliwość wyrzucenia np. podpaski do kosza w łazience jest zwyczajnie bardzo wygodnym i komfortowym rozwiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here