A to my

Jak sama nazwa wskazuje, na naszym portalu ma być inaczej! Zapytacie, jak? Na pierwszym miejscu stawiamy Bydgoszcz. Uprzedzamy od razu, że nie jest to serwis informacyjny o sensacyjno-tabloidowych doniesieniach, o których i tak możecie poczytać w lokalnych gazetach.

My chcemy pokazać miasto od strony, która zbyt często, nawet dla samych mieszkańców, jest niezauważana. Co to znaczy? Znaczy tyle, że chcemy pisać i promować te inicjatywy, które umykają nam w nawale naszej, co tu kryć, szarej codzienności. Często właśnie przez jej pryzmat nie dostrzegamy uroków miasta i tego, co się w nim dzieje. Chcemy informować o sprawach, które dotyczą nas bezpośrednio – takich z naszego osiedla, a nawet ulicy czy domu.

Polityka tak, ale bez zajmowania stanowiska, opowiadania się po którejkolwiek ze stron. To wy musicie zdecydować, czy działania polityków, o których piszemy, zasługują na uznanie i docenienie, czy krytykę. Jesteśmy apolityczni, tacy, jakie media powinny być – powinny relacjonować wydarzenia, a nie je kreować. A już tym bardziej narzucać komuś poglądy.

Kultura – jak najbardziej! I to zarówno ta przez duże „K”, jak i ta bardziej niszowa. Ale z pełnym przeglądem wydarzeń – także tych darmowych. Bo najbardziej kształtujemy siebie, wzbogacamy swoją osobowość przez kulturę i to właśnie wokół niej powinniśmy się obracać, wychowywać swoje dzieci.

Sport, czyli jak, gdzie i z kim pobiegać, popływać, pojeździć na rowerze. W Bydgoszczy jest w czym wybierać. Kto szuka… powinien koniecznie zajrzeć na naszą stronę! Dorzucamy także informacje, jak tanio, atrakcyjnie i bez dużego wysiłku spędzić czas na łonie natury w regionie. Mamy przecież tyle zamków i skansenów wartych odwiedzenia. Wystarczy zapakować rodzinę w samochód i w drogę…

Stawiamy też na technologię i jakość, dlatego w ramach patronatów medialnych proponujemy filmy wysokiej jakości z kamer stacjonarnych i drona w formie reportażu z wydarzenia lub typowego materiału informacyjno-promocyjnego.

Uwaga, mamy alergię na pesymizm, głupotę, chamstwo. Wkurzają nas ludzie, którzy ciągle jęczą, że w Bydgoszczy nic się nie dzieje. Oj, dzieje się, u nas dowiecie się jak dużo! Razem udowodnijmy, że Bydgoszcz ma wiele zalet. Zajrzyjcie na nasz portal!

Wiktoria Raczyńska, Magdalena Jabłońska i Sabina Waszczuk