A to my

Jak sama nazwa wskazuje, na naszym portalu ma być inaczej! Zapytacie, jak? Na pierwszym miejscu stawiamy Bydgoszcz. Uprzedzamy od razu, że nie jest to serwis informacyjny o sensacyjno-tabloidowych doniesieniach, o których i tak możecie poczytać w lokalnych gazetach. My chcemy pokazać miasto od strony, która zbyt często, nawet dla samych mieszkańców, jest niezauważana. Co to znaczy? Znaczy tyle, że chcemy pisać i promować te inicjatywy, które umykają nam w nawale naszej, co tu kryć, szarej codzienności. Często właśnie przez jej pryzmat nie dostrzegamy uroków miasta i tego, co się w nim dzieje. Wokół mamy ludzi z wspaniałymi pomysłami na siebie, na to, co robić ze sobą w kryzysie i jak realizować swoje pasje. Ich pomysły przekładają się przecież na wizerunek miasta. Chcemy informować o sprawach, które dotyczą nas bezpośrednio – takich z naszego osiedla, a nawet ulicy czy domu, o „małych” bohaterach, o tym, że walcząc o słuszną sprawę można wygrać.

Kultura – jak najbardziej! I to zarówno ta przez duże „K”, jak i ta bardziej niszowa. Ale z pełnym przeglądem wydarzeń – także tych darmowych.

Sport – ten ligowy, jak i ten masowy, czyli jak, gdzie i z kim pobiegać, popływać, pojeździć na rowerze. W Bydgoszczy jest w czym wybierać. Kto szuka… powinien koniecznie zajrzeć na naszą stronę! Proponujemy Wam też wyjrzenie na świat. Daleka, egzotyczna podróż… Ktoś może zapytać, a kogo stać na wyjazd do Kenii, Japonii czy Peru? Nas też nie. Ale przynajmniej dowiemy się, jak tam jest, zobaczymy zdjęcia i może poczujemy podróżniczy zew. Nigdy nie mów nigdy – zupełnie jak tytuł z Bonda. Dla równowagi dorzucamy także informacje, jak tanio, atrakcyjnie i bez dużego wysiłku spędzić czas na łonie natury w regionie. Mamy przecież tyle zamków i skansenów wartych odwiedzenia. Wystarczy zapakować rodzinę w samochód i w drogę…

Dokładamy Wam także poradnik zdrowia, czyli najogólniej rzecz ujmując, co zrobić, by specjalnie nie chorować. I uwaga, mamy alergię na pesymizm, głupotę, chamstwo, jedynie słuszną rację. Wkurzają nas ludzie, którzy ciągle jęczą, że w Bydgoszczy nic się nie dzieje. Oj, dzieje się, u nas dowiecie się jak dużo! Razem udowodnijmy, że Bydgoszcz ma wiele zalet. Zajrzyjcie na nasz portal! Czekamy na Wasze opinie.

Wiktoria Raczyńska i Tomasz Welcz