Wernisaż wystawy Ryszarda Czajkowskiego w Galerii Autorskiej

l

Miejsce: Galeria Autorska, ul. Chocimska 5

Czas: 12.07.2018, godz. 18.00

Koszt: bezpłatny

Jan Kaja i Jacek Soliński zapraszają do Galerii Autorskiej na wernisaż wystawy malarstwa Ryszarda Czajkowskiego pt. „Wspomnienie Lazurowego Okna”.

„Lazurowe Okno”, to część klifu Dumnie wystawiającego ze szmaragdowej toni Morza Śródziemnego na wyspie Gozo, będącej częścią archipelagu wysp Maltańskich. Ten fantazyjnie wyrzeźbiony przez naturę kawałek skały, stał się wizytówką Malty. Do czasu owego Feralnego dnia 8 marca2017 roku, kiedy to na morzu rozszalało się prawdziwe piekło. Oszalałe fale sztormowe z rykiem rzucały się na kamienie „Lazurowe Oko”, pogrążając je, po nierównej walce w odmętach wzburzonego morza.

Całkiem przypadkowo przechodził tamtędy Ryszard Czajkowski. Mimo nie sprzyjającej aury rozstawił sztalugi, wytrwale przenosząc płótno to co czół, co widział i czego był mimowolnym świadkiem. Na dalszy ciąg dramatycznej relacji z pobytu na Malcie ilustrowanej obrazami, zaprasza autor.

Wernisażowi towarzyszyć będzie spotkanie poetyckie z Markiem Kazimierzem Siwicem pt. „Piosenka z drogi” oraz promocja tomu wierszy „Blask”. Czytanie wierszy –Mieczysław Franaszek i Roma Warmus.