Święto Wojska Polskiego w Myślęcinku

20627065_1667242486627744_593491980305991871_o

Miejsce: Kościół Garnizonowy (ul. Bernardyńska 2), ul. Gdańska, LPKiW „Myślęcinek”

Czas: 15.08.2017, godz. 11.30

Koszt: bezpłatny

Święto Wojska Polskiego i 97. rocznica Bitwy Warszawskiej po raz pierwszy od wielu lat w Bydgoszczy odbędzie się w tak wyjątkowej oprawie. Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych – Dowódca Garnizonu Bydgoszcz i Wojewoda Kujawsko-Pomorski mają zaszczyt zaprosić mieszkańców miasta i regionu na spotkanie z wojskiem. Patronat nad imprezą odjął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, Bartosz Kownacki.

Na ul. Gdańskiej (od wiaduktu kolejowego w kierunku Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku – Myślęcinek) odbędzie się uroczysty apel oraz parada wojskowa z udziałem sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu polskiej armii. W organizację obchodów zaangażowane są Policja, Straż Miejska oraz Państwowa Straż Pożarna.

Święto Wojska Polskiego to nie tylko defilada wojskowa. Żołnierze z jednostek i instytucji dyslokowanych na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego przygotowali mnóstwo atrakcji, wśród nich m.in. pokazy Rosomaków, Leopardów, ciężkiego sprzętu. Na najmłodszych czekać będzie strefa zabaw. Całość oprawią koncerty i występy zespołów artystycznych. Dla miłośników wojskowej kuchni, nie zabraknie żołnierskiego poczęstunku.

Całość uroczystości rozpocznie się nabożeństwem w Kościele Garnizonowym w Bydgoszczy o godz. 9.00. Od godz. 11.30 – uroczysty apel i defilada wojskowa oraz w godz. 13.00-18.00 festyn żołnierski w Myślęcinku.

Uwaga, w związku z obchodami Święta Wojska Polskiego w mieście wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Z tego powodu ul. Gdańska od wiaduktu do ul. Zamczysko będzie zamknięta w godz. 9.30-14.00 na odcinku od skrzyżowania z ul. Modrzewiową do skrzyżowania z ul. Konną. Możliwy objazd – skręt w prawo w ul. Modrzewiową, następnie w Al. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Al. Armii Krajowej, skręt w lewo
ul. Zamczysko. Dla uczestników udostępniony zostanie bezpłatny parking przy Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym (przejście z parkingu w rejon parady przez Ogród Botaniczny). Po zakończeniu defilady do dyspozycji mieszkańców będą parkingi przy Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku.

Program:

9.00 – Msza Święta w Kościele Garnizownowym,

11.30 – uroczysty apel na ulicy Gdańskiej,

12.30 – parada wojskowa na ulicy Gdańskiej,

13.00 – festyn żołnierski w Myślęcinku.

Organizatorzy: sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Bartosz Kownacki, szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych – dowódca Garnizonu Bydgoszcz gen. bryg. Dariusz Łukowski, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.