Święto Ulicy Długiej

xl

Miejsce: ulica Długa

Czas: 12.10.2019, godz. 11.00-15.00

Koszt: bezpłatny

12 października odbędzie się kolejne już Święto Ulicy Długiej połączone z odsłonięciem Bydgoskich Autografów. Swoje podpisy odsłonią Jan Rulewski, Antoni Tokarczuk oraz bracia Tomasz i Marek Sekielscy. Na mieszkańców czekać będą atrakcje; kupcy z Długiej także szykują dla bydgoszczan niespodzianki.

Uroczystość odsłonięcia autografów odbędzie się 12 października. Wydarzenie, które tradycyjnie połączone będzie ze Świętem Ulicy Długiej, wpisało się już na stałe w miejską tradycję. Pierwsze podpisy na Długiej zostały złożone w 2007 roku – od tego czasu w deptak wmurowano 39 tabliczek.

Wśród wyróżnionych znajdziemy znanych sportowców, polityków, filmowców, lekarzy, przedsiębiorców czy przedstawicieli świata kultury. Wszystkich łączy wspólny mianownik – bliskie związki z Bydgoszczą.

W tym roku decyzją Kapituły swoje podpisy złożą aż cztery osoby: Jan Rulewski, legendarny przywódca lokalnej Solidarności, Antoni Tokarczuk, działacz Solidarności, a także bracia Tomasz i Marek Sekielscy, twórcy głośnego filmu dokumentalnego „Tylko nie mów nikomu”.

Podczas Święta Ulicy Długiej na mieszkańców czekać będą atrakcje. Kupcy i właściciele lokali gastronomicznych jak zawsze aktywnie włączają się w organizację tego święta.