Scodrix – koncert w MCK

mck_gal_1

Miejsce: Miejskie Centrum Kultury, ul. Marcinkowskiego 12

Czas: 07.12.2017, godz. 19.00

Koszt: bilety w cenie 8 i 10 zł do kupienia w MCK

W listopadzie 2016 trio Scodrix zadebiutowało na rynku muzycznym płytą „Scodrix” ze swoim autorskim materiałem. Zespół tworzą młodzi lecz uznani już w świecie muzycznym instrumentaliści: Przemysław Świerk – gitary, Michał Szlempo – instrumenty klawiszowe oraz Mateusz Krawczyk – perkusja. Chłopaków połączyła przyjaźń i fascynacja bluesowo-jazzrockowymi brzmieniami, a gitarowe riffy stały się podstawą utworów takich jak: „Chaka”, „Teo”, czy „My Man”. Na krążku można usłyszeć ciepłe brzmienie Rhodesa, krzykliwe partie organów Hammonda, a także basy syntezatorowe w wykonaniu Michała Szlempo. Album wydany został nakładem wytwórni Flower Records.

Repertuar koncertowy stanowią utwory z debiutanckiego krążka zespołu. Tematy kompozycji są świetnym pretekstem do rozbudowania form i szaleństwa improwizacyjnego, w szczególności za sprawą młodego gitarzysty Przemysława Świerka, którego charyzma podpalała już niejedną scenę. Muzyka jaką tworzy zespół Scodrix z pewnością posiada potencjał koncertowy, czego młodzi artyści na pewno już wkrótce dowiodą.

Zarówno na płycie, jak i na koncertach, gościnnie towarzyszy zespołowi Kami, a prywatnie Kamila Abrahamowicz-Szlempo. Ci, którzy znają pierwszą płytę wokalistki, będą zaskoczeni na jakie brzmienie tym razem się zdecydowała. W 2015 roku zadebiutowała na rynku muzycznym płytą „Wherever you Go”, którą współtworzyła ze swoim mężem Michałem Szlempo. W projekcie SCODRIX pokazuje zdecydowanie mroczniejszą stronę swojej osobowości artystycznej. Na co dzień Kamila udziela się w różnych projektach muzycznych, a także prowadzi działalność pedagogiczną jako wykładowca śpiewu jazzowego w bydgoskiej Akademii Muzycznej.