Przystań Teatr: „Magiczne drzwi” Teatru Alelale

mck_gal_1

Miejsce: amfiteatr przy Grodzkiej

Czas: 13.08.2017, godz. 17.00

Koszt: bezpłatny

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl dla dzieci „Magiczne drzwi” w wykonaniu Teatru Alelale, który tworzą: Karolina Kasprzak, Karolina Suchodolska i Iga Jambor-Skupniewicz.

Spektakl opowiada historię dziewczynki, Hani, która czuje się nieakceptowana przez rówieśników. Nie czując z nimi porozumienia, poszukuje alternatywnych form spędzania wolnego czasu, budując własne światy. Najpierw na swej drodze napotyka magiczne drzwi, przez nie, wkracza do świata wyobraźni, a potem do świata sztuki. Tam spotyka najważniejsze osobistości: Panią Wyobraźnię, Pana Światłocienia, Barwy Podstawowe, Perspektywę, która ma wiele oblicz. Co wyniknie dla niej z tego spotkania? Czy odnajdzie w świecie sztuki nowych przyjaciół, a może zaprzyjaźni się ze swoimi rówieśnikami? Hania, w podróży, przemierza świat sztuki, ale przede wszystkim, odkrywa siebie samą.

Spektakl przybliża podstawowe pojęcia ze świata sztuki. Odpowiada na pytania: czym jest perspektywa, kompozycja i jakie są ich rodzaje, czym jest dwuwymiar, a czym trójwymiar. Ale jest też opowieścią o poznawaniu samego siebie, odkrywaniu talentów, akceptacji, przyjaźni. Spektakl może być prezentowany zarówno w przestrzeni zamkniętej jak i w plenerze. Wykorzystuje elementy teatru lalek. Czas trwania: 45 minut. Przedstawienie przeznaczone dla dzieci w wieku 5-11.