Oprowadzanie po wystawie „Książka żywa” w Muzeum Okręgowym

MUZEUM NOWE LOGO

Miejsce: Zbiory Archeologiczne, ul. Mennica 2 na Wyspie Młyńskiej

Czas: 12.10.2017, godz. 17.00

Koszt: bezpłatny

Muzeum Okręgowe zaprasza na oprowadzanie po wystawie „Książka żywa”. Spotkanie odbędzie się 12 października 2017 roku, o godz. 17.00, wstęp wolny.

Ekspozycja „Książka żywa” obejmuje działalność trzech pokoleń artystów związanych „z książką”. Autorka koncepcji i kurator wystawy, prof. Dorota Folga-Januszewska informuje, że „Celem wystawy jest przypomnienie, zebranie i pokazanie jak bardzo różne może być rozumienie formy książki, jak różne bywają na nią spojrzenia, realizacje i koncepcje (…). Na Wydziale Grafiki warszawskiej Akademii, książka zawsze była wyzwaniem wyobraźni, realizowana niemal we wszystkich pracowniach, także malarskich, rysunkowych, multimedialnych. Na wystawie pokazane zostaną różne sposoby myślenia o książce”.

Uczestnicy wystawy odpowiadają na dwa pytania zadane przez kuratorkę: Jak wyobrażasz sobie książkę doskonałą oraz jaką formę w przyszłości będą miały książki? Jedna z autorek – Magdalena Boffito odpowiedziała: „Książka doskonała nie ma końca. Jest to książka, która rośnie i starzeje się wraz z nami. Nie posiada ostatniej strony. Każda doskonała książka po przeczytaniu zostawia uczucie niedosytu, smutek z powodu zakończenia (…)”. Podsumowując swoją refleksję, stwierdza że „książka doskonała jest cały czas otwarta”. Na oprowadzanie zapraszają: kustosz Barbara Chojnacka oraz Kajetan Giziński.