Juwenaliowe Kino Plenerowe na UTP

31715159_1882581891772276_951701479335395328_o

Miejsce: al. prof. S. Kaliskiego 12, boisko za akademikami

Czas: 16.05.2018, godz. 20.30 i 22.05.

Koszt: bezpłatny

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy ma zaszczyt zaprosić na kolejne projekcje filmów w ramach projektu Prawie Kino, która odbędzie się 16 maja. Tym razem akcja zorganizowana zostanie w plenerze, w trakcie Juwenaliów Bydgoskich, by zapewnić studentom jeszcze więcej atrakcji.

Filmy:
„Seksmisja” (1983). 9 sierpnia 1991 roku telewizja transmituje epokowy eksperyment: dwóch śmiałków – Maks (Jerzy Stuhr) i Albert (Olgierd Łukaszewicz), zostaje poddanych hibernacji. Podczas ich snu wybucha wojna nuklearna. Uczestnicy eksperymentu budzą się w 2044 roku. Od opiekującej się nimi doktor Lamii dowiadują się, że w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat geny męskie zostały całkowicie zniszczone promieniowaniem, a oni są prawdopodobnie jedynymi osobnikami płci męskiej, którzy przetrwali kataklizm. Niezwykła społeczność kobiet, w jakiej znaleźli się bohaterowie, egzystuje w całkowicie sztucznych warunkach, głęboko pod powierzchnią ziemi. Władzę dyktatorską pełni tu Jej Ekscelencja, która darzy męskich osobników szczególnym zainteresowaniem. Maks i Albert znajdują się pod stałą obserwacją i ścisłą kontrolą. Takie życie na dłuższą metę wydaje im się jednak niemożliwe. Zdesperowani postanawiają więc uciec. (Źródło: filmweb.pl)

„Chłopaki nie płaczą” (2000). Bohaterami filmu są dwaj młodzi przyjaciele: skrzypek Kuba (Maciej Stuhr) i Oskar (Wojciech Klata), którzy przez przypadek zostają wplątani w aferę z gangsterami. Pewnego wieczoru Kuba postanawia pomóc swemu nieśmiałemu i zakompleksionemu przyjacielowi ściągając do domu jego wuja dwie dziewczyny z agencji towarzyskiej. Po szalonej nocy okazuje się, że chłopców nie było stać na takie rozrywki. Opiekun „panienek” nie zastanawiając się długo, w ramach zapłaty bierze sobie cenną figurkę z kolekcji wspomnianego wuja. Aby ją odzyskać, Kuba zastawia w lombardzie swoje skrzypce i z pieniędzmi wędruje do agencji. Tam wpada w sam środek mafijnej transakcji. Powstaje zamieszanie, wybucha strzelanina i przy okazji ginie walizka z kasą. Gangsterzy, podejrzewając o kradzież Kubę, ruszają jego śladem. Tymczasem Oskar wdaje się w romans z panienką lekkich obyczajów, Lili (Anna Mucha), która chce dla niego zmienić swoje życie. (Źródło: filmweb.pl)

Godziny projekcji:

Projekcja filmu „Chłopaki nie płaczą” – godzina 20.30
Projekcja filmu „Seksmisja” – godzina 22.05.