IX Paderewski Piano Academy – koncert w Chełmnie

DSC_7500

Miejsce: Kościół Farny pw. Wniebowzięcia NMP, ul. Franciszkańska 8 w Chełmnie

Czas: 13.08.2017, godz. 18.00

Koszt: bezpłatny

6 sierpnia 2017 roku rozpoczęła się już dziewiąta edycja Paderewski Piano Academy (Mistrzowskiej Szkoły Letniej dla Pianistów z Orkiestrą), organizowana przez Towarzystwo Muzyczne im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy.

IX Paderewski Piano Academy (6-20.08.2017) to tydzień prób młodych pianistów z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, kierowaną przez Przemysława Fiugajskiego i Jakuba Chrenowicza. To innowacyjna, jedyna tego typu inicjatywa edukacyjna na świecie, adresowana do uczestników międzynarodowych konkursów pianistycznych, których IV etap to właśnie wykonanie koncertu fortepianowego wraz z orkiestrą. Ma na celu ogranie się artysty z zespołem symfonicznym. Szkoła umożliwia pracę ze światowej sławy pedagogami i autorytetami w świecie muzyki poważnej, dyrygentami i Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Dzięki pracy przy organizacji Paderewski Piano Academy z profesorami z różnych uniwersytetów i krajów (Bernd Goetzke, prof. Szokolay Balázs, Jan Jiracek von Arnim & Andrey Shibko), wymieniane są doświadczenia w zakresie gry solowej, gry z orkiestrą i możliwości organizacji koncertów dla młodych pianistów. Efektywność pracy z profesorami, dyrygentem i orkiestrą i praktyczne wykorzystanie nabytych umiejętności, uczestnicy sprawdzić mogą występując pod koniec kursu w koncercie otwartym dla publiczności.

W roku 2017 uczestnikami są pianiści z Polski, Chin, USA, Kanady, Singapuru, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Izraela, Hiszpanii, Korei, Japonii, Rumunii i Taiwanu, w wieku 11-28 lat.

Organizator Paderewski Piano Academy zaprasza na koncert otwarte dla publiczności:

13 sierpnia 2017, godz. 18.00 Kościół Farny pw. Wniebowzięcia NMP, Chełmno, ul. Franciszkańska 8

19 sierpnia 2017, godz. 20.00 Dwór Artusa, Toruń, Rynek Staromiejski 6

20 sierpnia 2017, godz. 16.00 Kościół pw. Bożego Ciała, Bydgoszcz, ul. Jesionowa 24.