Hamond Grooves w Eljazzie

40402580_2328545520552887_6744167504576249856_n

Miejsce: Eljazz, ul. Kręta 3

Czas: 18.09.2018, godz. 20.00

Koszt: 20 zł

W klubie Eljazz wystąpi jazzowe trio Hammond Grooves, prosto z Brazylii. Skład to klasyczne organowe trio, a więc także gitara, której nie powstydziłby się sam George Benson, oraz perkusja, której porywające brzmienie bynajmniej nie ogranicza się do akompaniamentu. Daniel Latorre, Filipe Galardi i Wagner Vasconcelos odwołują się nie tylko do mistrzów w rodzaju Jimmy’ego Smitha czy Joeya De Francesco, ale nasączają swoją muzykę funkiem, soulem, rhythm’n’bluesem i oczywiście bossa novą! Ich debiutancki album nazywa się „Funktastic” i tytuł ten mówi właściwie wszystko o jego zawartości. Krytycy jednak zgodnie podkreślają, że to koncerty są ich prawdziwym żywiołem.

Hammond Grooves kreują fantastyczny wszechświat pełen dźwięków i barw, a scenę pochłania żar niczym z brazylijskiej dżungli. Występowali na wszystkich najważniejszych scenach i festiwalach w Brazylii, a w Europie grali już w Niemczech, Danii, Szwajcarii, Francji czy Włoszech. Jeden jedyny raz wystąpili też w Polsce. Teraz wracają na całą trasę po naszym kraju.

Daniel Latorre – najbardziej rozpoznawalny hammondzista w Brazylii. Oprócz jazzowych fascynacji, Daniel występował między innymi z Ianem Paice’m z Deep Purple i Andy Summersem.

Filipe Galardi – gitarzysta zafascynowany współczesnym jazzem, najmłodszy członek zespołu. Określany mianem największej nadziei brazylijskiej sceny muzycznej.

Wagner Vasconcelos – jeden z najbardziej rozchwytywanych brazylijskich nauczycieli perkusji. Doskonale czuje się w każdym stylu i rytmie.

Kategorie wydarzenia: ,