EnergaCamerimage: „Narodziny gwiazdy”

poster

Miejsce: Opera Nova, ul. Focha 5

Czas: 11.11.2018, godz. 20.00

Koszt: bilety na pojedynczy seans w cenach 10 zł (poranny) i 20 zł (popołudniowy); ceny pozostałych karnetów na stronie organizatora

Autor zdjęć: Matthew Libatique

Reżyser: Bradley Cooper

Producent: Bradley Cooper, Bill Gerber, Lynette Howell Taylor, Jon Peters, Todd Phillips

Scenariusz: Bradley Cooper, Will Fetters, Irene Mecchi, Stephen J. Rivele, Eric Roth, Christopher Wilkinson

Rok: 2018, USA.

„Narodziny gwiazdy”. Historia stara jak świat, który od zawsze żyje historiami wielkich romansów i jeszcze większych upadków. Opowieść o miłości, która uskrzydla i daje siłę oraz sławie, która osłabia i rozdziela. O ponownych narodzinach u boku drugiej osoby oraz akceptacji odchodzenia do lamusa starej rzeczywistości, która dotychczas zapewniała wystarczające oparcie. Jackson to wypalony gwiazdor, który jest wciąż na tyle sławny, by sprzedawać tysiące biletów na swoje koncerty, ale nie na tyle, by opierać się alkoholowemu zapomnieniu. Ally to prosta kelnerka z anielskim głosem i muzycznym potencjałem, którą w najlepszym wypadku czeka życie u boku jakiegoś faceta, który nie będzie jej traktował źle i zapewni dostateczny byt. Ich losy jednak się splatają, zupełnym przypadkiem, w podrzędnej knajpce, i wszystko ulega zmianie. Na firmamencie kultury masowej jedna gwiazda rozbłyskuje, a druga stopniowo gaśnie. Tak jak zawsze było i być powinno. Pozostaje jednak pytanie, czy miłości uda się znowu zatryumfować?

W Kalendarium Bydgoszcz Inaczej zapowiadamy wyłącznie projekcje filmów biorących udział w Konkursie Głównym o nagrodę Złotej Żaby. Przypominamy, że szczegółowy harmonogram pozostałych konkursów, a także przeglądów, seminariów i wydarzeń festiwalowych znajdą Państwo na stronie camerimage.pl.

Konkurs Główny o nagrodę Złotej Żaby to najważniejszy punkt Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Camerimage od początku jego istnienia czyli od pierwszej edycji w 1993 roku. Konkurs zwraca uwagę na ogromny wkład autora zdjęć w dzieło filmowe. Celem Konkursu Głównego jest prezentacja filmów o szczególnych walorach wizualnych oraz wybór i nagrodzenie autorów najlepszych zdjęć filmowych przez międzynarodowe Jury.