Dzień NATO w Myślęcinku

csm_NATO_ce50a2e135

Miejsce: Myślęcinek, Polana Różopole

Czas: 14.09.2019, godz. 13.00-18.00

Koszt: bezpłatny

Bydgoszcz jest niekwestionowaną polską stolicą NATO. To w naszym mieście znajdują się jednostki Paktu Północnoatlantyckiego – Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC), Grupa Integracyjna Sił NATO, 3. Batalion Łączności NATO, Centrum Eksperckie Policji Wojskowych NATO, a także Zespół Wsparcia Teleinformatycznego NATO (jednostka na terenie JFTC). W naszym mieście siedzibę ma też ISOB – International School of Bydgoszcz, w której kształcą się dzieci oficerów i pracowników NATO.

Miasto Bydgoszcz zaprasza na międzynarodowe święto, w którym wezmą udział żołnierze Sojuszu Północnoatlantyckiego. Organizatorzy wydarzenia na co dzień starają się, by wszystkie jednostki funkcjonujące w naszym mieście były obecne w życiu miasta oraz wiedza na temat ich działalności była powszechnie znana mieszkańcom. Zwłaszcza obchodząc w tym roku 20-lecie obecności Polski w NATO – to ważna data w obchodzonym w naszym mieście Bydgoskim Roku Wolności, który upamiętnia wszystkie ważne rocznice.

W ramach Dnia NATO na odwiedzających czekać będą m.in. wystawa sprzętu wojskowego, parada z flagami państw członkowskich NATO, poligon dla najmłodszych, zabawy sprawnościowe, pokaz psów policyjnych oraz koncert Orkiestry Wojskowej. Nie zabraknie tradycyjnej wojskowej grochówki.