Bydgoska Scena Off-owa: monodramy Manisha Mitry na UKW

l

Miejsce: Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, ul. Jagiellońska 11

Czas: 12.10.2017, godz. 18.30

Koszt: bilety w cenie 10 zł do kupienia przed spektaklem

„Macbeth Badya” to muzyczny rezonans i poezja ruchu tragedii Makbeta. Słynny dramat, gdziekolwiek był rekonstruowany – w filmie czy w teatrze – w różnych czasach, w różnych krajach, zawsze rodził kulturowy znak tegoż kraju. Któż nie pamięta „Tronu we krwi” Kurosawy czy Macbetha Krzysztofa Warlikowskiego. Dlatego też, kiedy w Indiach próbujemy przedstawić tragiczny przebieg Makbeta, musi to zachować rytm Indii, a odgrywający to aktor poprzez swoje Hinduskie ciało użyć wszystkich Indyjskich, tradycyjnych ruchów.

Koncepcja i reżyseria: Manish Mitra
Występuje: Raju Bera
Muzyka: Harekrishna Halder, Jaydeep Sinha, Ayan Mukherjee, Anok Hajra, G. J. Mary Acharya, Chandramouli Bagchi
Kostium: Sima Ghosh
Światła: Tapas Chatterjee.

„Moja podróż do Veda Prakritih” to spektakl powstały na styku dwóch kultur: polskiej i indyjskiej. Odwołuje się do wciąż żywych znaków wedyjskich obecnych w Indiach w kontraście do środkowoeuropejskiego stylu życia. Soczewką wokół, której skupia się opowieść jest muzyka indyjska i plastyka ciała. Pełna emocji i różnorodnych wrażeń wędrówka odmienia młodego człowieka, który zaczyna dostrzegać wielopłaszczyznowość otaczającej go rzeczywistości. Sytuacje, których doświadcza główny bohater podczas tytułowej podróży są pretekstem do rewizji europejskich przyzwyczajeń i redefinicji obowiązującego na zachodzie habitusu kulturowego.

Reżyseria: Manish Mitra i Wojciech Marek Kozak
Muzyka: Jaydeep Sinha, Pokhraj Chakraborty
Występuje: Wojciech Marek Kozak.

Między monodramami organizatorzy zapraszają na spotkanie z reżyserem. Organizator: Stowarzyszenie Teatralne „Juvenkracja” .