„1989. Barwy zamienne” – Marek Migalski w KPCK

l

Miejsce: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury, pl. Kościeleckich 6

Czas: 11.09.2019, godz. 18.00

Koszt: bezpłatny

11 września 2019 Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Autor i aktor”. Tym razem, wieczór w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, poświęcony będzie najnowszej książce Marka Migalskiego pt. „1989. Barwy zamienne”. Powieść, przedstawiająca fantastyczną wizję Polski będzie punktem wyjścia do rozmów z autorem oraz inscenizacji teatralnej, która tradycyjnie dopełni prezentowany temat. W kreacji aktorskiej obejrzymy Piotra Makarskiego. Spotkanie poprowadzi Adam Wierzbanowski. Wstęp wolny.

„1989. Barwy zamienne”. W wypełnionym robotami i inteligentnymi maszynami świecie przyszłości ludzie mogą spędzić ostatni rok życia w dowolnej rzeczywistości. Możliwości hiperrealistycznej symulacji komputerowej są nieograniczone. Największą popularnością cieszą się rajskie scenerie, gwarantujące rok pełen doznań i cielesnych uciech. Mitch-27X71, który przed Wielką Wojną był znany jako Michał, decyduje się jednak na przeniesienie do swojej młodości — Polski w 1989 roku. Świat ultranowoczesnych technologii zamienia szarzyzna bloków z wielkiej płyty i niepewność towarzysząca zbliżającej się przemianie systemowej. Michał przygląda się z boku sobie, swoim moralnym wyborom i wydarzeniom, które zmienią nieodwracalnie losy ludzkości. „1989. Barwy zamienne” to fantastyczna wizja Polski wypełnionej ultranowoczesną technologią, która pomaga bohaterowi manipulować rzeczywistością.

Marek Migalski — doktor habilitowany nauk społecznych, nauczyciel akademicki, poseł do Parlamentu Europejskiego VII kadencji. Jeden z najbardziej cenionych komentatorów życia politycznego w Polsce. Jest autorem i redaktorem kilkunastu książek oraz kilkudziesięciu publikacji naukowych. Jego literacki debiut — Wielki finał — ukazał się w 2018 roku. Reduktarianin.

Piotr Makarski – aktor filmowy, telewizyjny, dubbingowy, lektor, konferansjer, muzyk (gra na kilku instrumentach), kompozytor, wokalista, performer (PWST we Wrocławiu). Występował na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, współpracował z: Teatrem Jelenigórskim, T. Nowym w Słupsku, T. Powszechnym w Radomiu, Teatrem na Woli w Warszawie, Teatrem Współczesnym w Warszawie, Teatrem Capitol w Warszawie, Teatrem Rampa, Sceną na Lubelskiej, Teatrem Polonia, Teatrem Kamienica. Znany z seriali i filmów: „Miłość na zakręcie” (Andrzej, rola główna), „Klan”, „Na dobre i na złe”, „Plebania”, „Na Wspólnej”, „Ślad”, „Diagnoza”, „O mnie się nie martw”,”Chaos”, „Ziarno prawdy”, oraz dubbingów, audiobooków i reklam. Warsztat aktorski wzbogaca o technikę improwizacji współpracując z Klubem Komediowym w Warszawie.