Zdrowie i uroda

Praca ma być dla terapeuty wyzwaniem, a nie obowiązkiem

17 maja odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Wiosna Młodych Fizjoterapeutów. Jej organizatorami są Instytut Zdrowia i Kultury Fizycznej przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy oraz Koło Naukowe Studentów Fizjoterapii FIZJOMANIAK działające przy uczelni. Honorowy patronat nad konferencją… »

Wiktoria Raczyńska,

Dieta cud nie istnieje

O bezpiecznym odchudzaniu, rozsądnym podejściu do diet i o tym, jak w porę ustrzec swoje córki przed tragedią rozmawiamy z Moniką Gackowską, dietetyczką kliniczną i sportową z Poradni żywieniowo-dietetycznej DietoStrefa w Bydgoszczy. Wiele kobiet przy różnych okazjach podkreśla,… »

Wiktoria Raczyńska,
Reklama

Najlepszym lekarstwem jest terapia

Droga rodziców niepełnosprawnych dzieci do uzyskania pomocy nie jest, niestety, łatwa. Informacji, gdzie można uzyskać wsparcie, szukają na własną rękę, a często jedynym źródłem pozostaje Internet. Z rodzicami rozmawiamy w Centrum Terapii „Całym sercem”. Pytamy, co było największym… »

Tomasz Welcz,

Dajemy szansę dzieciom…

Czy można wyleczyć z autyzmu? – Jeszcze nikt nie wynalazł na to lekarstwa, chociaż ostatnie badania naukowe nad przyczynami autyzmu dają nadzieję, że w przyszłości będzie można skutecznie tę chorobę leczyć. Jej początków naukowcy upatrują w okresie życia… »

Tomasz Welcz,

Zdrowe oczy

Barbara Kozber rozmawia z prof. dr. hab.med. Józefem Kałużnym, właścicielem Prywatnej Kliniki Okulistycznej „Oftalmika” w Bydgoszczy. Profesor Kałużny był przez wiele lat prezesem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, rektorem Akademii Medycznej w Bydgoszczy, a także kierownikiem Katedry i Kliniki Chorób… »

Barbara Kozber,

Narkotyki z apteki

Barbara Kozber rozmawia z prof. dr hab. n. farm. Jolantą Zawilską, kierownikiem Zakładu Farmakodynamiki Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz pracownikiem Instytutu Biologii Medycznej Polskiej Akademii Nauk. Prof. Jolanta Zawilska jest specjalistką w zakresie neuropsychofarmakologii i chronobiologii. Zajmuje się,… »

Barbara Kozber,

Kicham przez roztocza

Tematy medyczne interesowały mnie od młodzieńczych lat, chociaż nigdy nie marzyłam o byciu lekarzem. Nic zatem dziwnego, że od początku pracy dziennikarskiej moim konikiem była właśnie medycyna. Programów telewizyjnych poświęconych różnym chorobom zrealizowałam kilkaset, wywiadów prasowych ze znanymi… »

Barbara Kozber,