Zdrowie i uroda

Makijaż zrobiony w tramwaju

W ubiegłą niedzielę w zabytkowym tramwaju na ulicy Długiej 43 dla bydgoszczanek zorganizowano bezpłatne warsztaty makijażu. Zajęcia prowadziła profesjonalna wizażystka Make Up Artist-CRPK Visage – Daria Berendt. Warsztaty rozpoczęły się w świetnych nastrojach od pokazu makijażu dziennego, a… »

Jagoda Szulc,

Najlepsze dla piersi

Barbara Kozber rozmawia z Magdaleną Musiał i Karoliną Wojciechowską, brafitterkami, właścicielkami sklepu BraMiracle w Bydgoszczy. Na początek wyjaśnijmy dla większości jeszcze niezrozumiałe słowo: brafitterka… To osoba, która potrafi prawidłowo dopasować biustonosz, dobierze odpowiedni rozmiar i fason, tak aby… »

Barbara Kozber,
Reklama

Gdy dziecko boi się szkoły

Wrzesień dopiero się zaczął, a twoje dziecko zupełnie nie podziela entuzjazmu rówieśników i nie chce chodzić do szkoły. Skarży się na bóle brzucha, czasem nawet wymiotuje, ale objawy o dziwo mijają w piątkowe popołudnia, gdy przed uczniem roztacza… »

Magdalena Jabłońska,

Pij, zanim pojawi się pragnienie

Barbara Kozber rozmawia z dr. n. med. Jackiem Chojnowskim, specjalistą balneologiem i internistą z Katedry i Zakładu Balneologii i Medycyny Fizykalnej Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, ordynatorem Oddziału Chorób Metabolicznych NZOZ Uzdrowiskowego Szpitala Klinicznego w Ciechocinku. Organizm ludzki… »

Barbara Kozber,

Bezpieczne opalanie

O blokerach i przygotowaniu skóry na lato Barbara Kozber rozmawia z mgr Hanną Dolecką, kosmetologiem, wizażystką, od wielu lat prowadzącą w Bydgoszczy swój gabinet kosmetyczny. Wiele lat temu jeden z moich francuskich przyjaciół powiedział: „Nie rozumiem was, kobiety.… »

Barbara Kozber,

Przełam lody obojętności

Lodołamacze to ludzie, firmy, instytucje, stowarzyszenia, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. To wszyscy ci, którzy dają im pracę i tym samym szansę funkcjonowania w społeczeństwie. W naszym województwie zainaugurowano dziewiątą już edycję konkursu dla pracodawców… »

Tomasz Welcz,

Rehabilitujemy człowieka, nie ciało

II Ogólnopolska Konferencja „Wiosna Młodych Fizjoterapeutów” była przede wszystkim okazją do wymiany poglądów i uświadomienia, czym tak naprawdę jest proces rehabilitacji. Stwarzała także możliwość zaprezentowania niezwykle interesujących wyników badań, prowadzonych przez fizjoterapeutów. Nie było tam tematów nieważnych, każdy… »

Wiktoria Raczyńska,

Wiedza nie ma metryki

Z Pauliną Dobrowolną, przewodniczącą komitetu organizacyjnego II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Wiosna Młodych Fizjoterapeutów, próbujemy rozszyfrować, kim są „młodzi fizjoterapeuci” i jaki przyświeca im cel. Dlaczego właśnie Wiosna Młodych Fizjoterapeutów? Gdy w Instytucie Zdrowia i Kultury Fizycznej Wyższej Szkoły… »

Wiktoria Raczyńska,

Praca ma być dla terapeuty wyzwaniem, a nie obowiązkiem

17 maja odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Wiosna Młodych Fizjoterapeutów. Jej organizatorami są Instytut Zdrowia i Kultury Fizycznej przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy oraz Koło Naukowe Studentów Fizjoterapii FIZJOMANIAK działające przy uczelni. Honorowy patronat nad konferencją… »

Wiktoria Raczyńska,

Dieta cud nie istnieje

O bezpiecznym odchudzaniu, rozsądnym podejściu do diet i o tym, jak w porę ustrzec swoje córki przed tragedią rozmawiamy z Moniką Gackowską, dietetyczką kliniczną i sportową z Poradni żywieniowo-dietetycznej DietoStrefa w Bydgoszczy. Wiele kobiet przy różnych okazjach podkreśla,… »

Wiktoria Raczyńska,

Najlepszym lekarstwem jest terapia

Droga rodziców niepełnosprawnych dzieci do uzyskania pomocy nie jest, niestety, łatwa. Informacji, gdzie można uzyskać wsparcie, szukają na własną rękę, a często jedynym źródłem pozostaje Internet. Z rodzicami rozmawiamy w Centrum Terapii „Całym sercem”. Pytamy, co było największym… »

Tomasz Welcz,

Dajemy szansę dzieciom…

Czy można wyleczyć z autyzmu? – Jeszcze nikt nie wynalazł na to lekarstwa, chociaż ostatnie badania naukowe nad przyczynami autyzmu dają nadzieję, że w przyszłości będzie można skutecznie tę chorobę leczyć. Jej początków naukowcy upatrują w okresie życia… »

Tomasz Welcz,

Zdrowe oczy

Barbara Kozber rozmawia z prof. dr. hab.med. Józefem Kałużnym, właścicielem Prywatnej Kliniki Okulistycznej „Oftalmika” w Bydgoszczy. Profesor Kałużny był przez wiele lat prezesem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, rektorem Akademii Medycznej w Bydgoszczy, a także kierownikiem Katedry i Kliniki Chorób… »

Barbara Kozber,

Narkotyki z apteki

Barbara Kozber rozmawia z prof. dr hab. n. farm. Jolantą Zawilską, kierownikiem Zakładu Farmakodynamiki Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz pracownikiem Instytutu Biologii Medycznej Polskiej Akademii Nauk. Prof. Jolanta Zawilska jest specjalistką w zakresie neuropsychofarmakologii i chronobiologii. Zajmuje się,… »

Barbara Kozber,

Kicham przez roztocza

Tematy medyczne interesowały mnie od młodzieńczych lat, chociaż nigdy nie marzyłam o byciu lekarzem. Nic zatem dziwnego, że od początku pracy dziennikarskiej moim konikiem była właśnie medycyna. Programów telewizyjnych poświęconych różnym chorobom zrealizowałam kilkaset, wywiadów prasowych ze znanymi… »

Barbara Kozber,